• Головна
  • У Полтаваобленерго пояснили, чому світло в області вимикають не за графіком
11:30, 5 липня
Надійне джерело

У Полтаваобленерго пояснили, чому світло в області вимикають не за графіком

Сергій Гудзь. Фото: 0532.ua

Сергій Гудзь. Фото: 0532.ua

Протягом доби у Полтавській області можуть вимикати світло не за графіками, а значний період часу застосовують кілька графіків. Це безпосередньо пов'язано з ситуацією в енергосистемі, яка постійно змінюється.

Про це пише 0532.ua з посиланням на брифінг технічного директора КП «Полтаваобленерго» Сергія Гудзя.

До 8 червня Полтавська область отримувала ліміти енергоспоживання і враховуючи їх, диспетчер обленерго застосовував відповідні графіки. 

"Тоді, якщо область виходила за ліміти, які надавали, то застосовували графіки аварійних відключень. Вони застосовувалися протягом 15 хвилин і не мали конкретної тривалості дії", - розповідає Сергій Гудзь.


Пізніше, НЕК "Укренерго"  змінило підхід застосування графіків погодинного відключення. Тепер світло вимикають за кількістю черг.

"Це необхідно для того, щоб наявна потужність рівномірно застосовувалася по усій території країни", - додає енергетик.

Стосовно невідповідності відключень та зміни тривалості дії графіків, у Полтаваобленерго пояснюють, що протягом дня диспетчери отримують різні команди.

"Знову ж таки, зміни у графіках відбуваються тому, що змінюється ситуація в енергосистемі. Обленерго лише виконує команди, які отримує від регіонального диспетчерського центру", - додає Сергій Гудзь.

Також енергетики додали, що  планують зменшити кількість споживачів, під’єднаних до критичної інфраструктури, та ліній живлення, для яких не діють графіки погодинного відключення електроенергії. Для цього у регіоні вже діють оперативні бригади, які перемикають черги вручну. В області таких приєднань уже 42.

Нагадаємо, як сьогодні на Полтавщині будуть застосовувати графіки погодинного відключення.

Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтаваобленерго #світло #графіки #брифінг
Оголошення
live comments feed...