17:00, 28 червня
Надійне джерело
"Це один зі зразкових закладів в Україні": у Полтаві відкрили Центр життєстійкості, який очолив священнослужитель
Відкриття Центру життєстійкості. Фото: 0532.ua
У Полтавській територіальній громаді, напередодні Дня міста, відкрили Центр життєстійкості. Цей заклад є шостим в області, але за стандартами він виділяється найбільше і є одним зі зразкових в Україні.
Центр розрахований на підтримку ментального здоров'я українців. Програму життєстійкості ініціювала перша леді України Олена Зеленська в рамках проєкту "Ти як?".
На відкритті центру, крім інших запрошених гостей, зокрема, були присутні секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова та начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.
За словами пані Катерини, життєстійкість - це одна із найважливіших рис характеру кожного українця.
- Ментальне здоров'я - спроможність до стійкості стресу. Це зараз надважливо. Чому? Тому що в центрі нашої держави є людина. І надважливо розуміти, що відновлювати громаду буде також людина. Я не побоююсь назвати цей заклад одним зі зразкових центрів в Україні. Для нас цінно бути точкою стійкості і для громад в області в тому числі.
Як сказав начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін, потрібно працювати спільно над тим, щоб в наших дітей було нормальне дитинство і гарне ментальне здоров'я.
- Моя родина стикнулася з проблемою переселення у 2015 році. Тоді я теж мав вивозити свою бабусю з Донецької області. І те, з чим ми стикнулися, це як правильно соціалізуватися в новому суспільстві. Тоді не було таких Центрів життєстійкості. Ми відновлювали психологічне здоров’я з родиною самостійно.
Це вже шостий центр життєстійкості в нашій області. Перший ми відкрили у квітні. І я хочу сказати, що такі центри діють і надають нам ті можливості, яких не було раніше.
За словами директора Центру життєстійкості отця Володимира Раковецького, у цьому центрі працює восьмеро спеціалістів, але заклад у майбутньому планує збільшити штат, залучивши додаткових психологів, соціальних працівників та педагогів.
Загалом програма життєстійкості передбачає створення в різних регіонах України центрів життєстійкості, де кожна людина зможе отримати комплекс послуг, які допоможуть боротися з величезним психологічним стресом та іншими соціальними викликами. Головною метою програми є розвиток життєстійкості, тобто вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним навіть за кризових умов насамперед в країнах, які зіткнулися з війною, тероризмом та іншими надзвичайними ситуаціями.
Полтавський Центр життєстійкості призначений для людей різних вікових категорій та соціальних груп. Основною метою його створення є надання підтримки в складних життєвих ситуаціях. Серед нововведень центру — тренінги з отримання навичок батьківства, що відкривають можливості для батьків покращувати взаємини зі своїми дітьми.
Завдяки своїй інклюзивності та дотриманню всіх норм доступності, центр пропонує різноманітні групові програми та івенти, спрямовані на розвиток і зміцнення життєстійкості дітей та дорослих. Приміщення обладнане спеціальними зонами для зручного проведення консультацій та індивідуальних сеансів, спрямованих на відновлення ментального здоров’я.
Адреса Центру Життєстійкості в Полтаві:
Центр працює за адресою Гоголя, 28.
Контактний номер:
+380503464695 (Євгенія, соціальний менеджер)
Нагадаємо, що у Полтаві відкрили найбільший Молодіжний Хаб в області.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...