• Головна
  • Мирослав Карнаух: «Відчуваю себе щасливим, коли знаю, що допоміг людині у важкій ситуації»
15:30, 12 вересня 2013 р.

Мирослав Карнаух: «Відчуваю себе щасливим, коли знаю, що допоміг людині у важкій ситуації»

11 вересня виповнилося 44 роки заступнику начальника Аварійно-рятувальної частини АРЗ СП У ДСНС у Полтавській області, майору служби цивільного захисту Мирославу Карнауху.

Мирослав Миколайович вже майже чверть століття допомагає людям, рятує громадян від наслідків надзвичайних подій та ситуацій. За роки своєї робити рятувальник сотні разів виїжджав гасити пожежі, ліквідовувати наслідки дорожньо-транспортних пригод, відкривати вхідні двері, коли вдома, на одинці, залишаються малі діти, або люди похилого віку, що потребують термінової медичної допомоги.

«Після служби в армії, вирішив стати пожежником, - пригадує Мирослав Карнаух. – Влаштувався командиром відділення у державну пожежно-рятувальну частину №2. Згодом мені запропонували посаду начальника караулу, але для цього потрібно мати спеціальну освіту. Саме тому я пішов на заочне відділення Львівського інституту пожежної безпеки. Через три роки закінчив навчальний заклад. З 2000 року і по нині працюю у Аварійно-рятувальній частині Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

Про свою роботу Мирослав Миколайович може розповідати годинами, адже кожний виклик, кожний виїзд на надзвичайну подію, одночасно і схожий у чомусь з іншими, і унікальний, що різниться багатьма деталями.

«Найчастіше різні надзвичайні пригоди стаються або через людську неуважність, або через надмірне вживання алкоголю, - зауважує майор служби цивільного захисту. – Бувають випадки, коли люди просто не усвідомлюють наслідки власних вчинків. Наприклад, колись один чоловік, який мешкає у приватному будинку Київського району міста Полтави, сильно посварився із дружиною. Простіше кажучи, жінці набридло, що її чоловік частенько заглядає на дно пляшки. От і того дня він повернувся до дому під дією оковитої. Посварившись із дружиною, чоловік вирішив покинути її. Всю ніч він гуляв та вживав алкогольні напої, а ближче до ранку вирішив накласти на себе руки. Заходив до сусідів та пропонував випити за свою загибель. Потім він повернувся до будинку, ввімкнув газ та почекавши доки він заполонить кімнату спричинив вибух. Вікна повилітали на кілька метрів. Чоловік залишився живим, лише отримав незначні опіки».

Як наголосив Мирослав Карнаух, найтяжче сприймається загибель дитини під час різних надзвичайних подій:

«Такі випадки запам’ятовуються на все життя. Сприймати спокійно таке дуже важко, - підкреслив Мирослав Миколайович. – Дорослим слід більше уваги приділяти дітям, нагадувати їм про правила безпеки, які зможуть допомогти зберегти життя та здоров’я».

Мирослав Карнаух пишається своєю роботою, а коли допомагає людям у складних ситуаціях, відчуває себе щасливим.

«Рятувати людей – моє покликання!» – запевнив майор цивільної служби.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...