• Головна
  • АМКУ визнав неправомірним подорожчання проїзду у полтавському транспорті
11:24, 11 вересня 2013 р.

АМКУ визнав неправомірним подорожчання проїзду у полтавському транспорті

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу проти ПП «Автомир», ПП «Полтавагазсервіс», ТОВ «Полтава – Еко», ТОВ «Люкс – Полтава 2009», ПП «Автосвіт Компані» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення суб’єктами господарювання схожих дій на ринку товару, які призвели до обмеження конкуренції.
Як встановило Відділення, вищевказані суб’єкти господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів в м. Полтаві в експресному режимі руху та режимі маршрутного таксі, з 12.07.13 створили ситуацію щодо одночасного підвищення тарифів на проїзд та встановлення їх на однаковому рівні. Такі дії є необґрунтованими і свідчать про узгодженість їх поведінки на зазначеному ринку, які призвели до усунення ними конкуренції за ціновим критерієм та обмеження конкуренції на ринку в цілому.
Треба зазначити, що виконкомом Полтавської міської ради рішенням від 05.07.13 № 86 «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів н міських автобусних маршрутах загального користування у пасажирському транспорті м. Полтава» погоджено єдиний тариф на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в експресному режимі руху та режимі маршрутного таксі, а не погоджено економічно обґрунтовані тарифи кожному з перевізників окремо (за їх зверненнями).
«Між Виконкомом Полтавської міської ради та автомобільними перевізниками укладені договори на виконання послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі та в експресному режимі руху. Споживачами цих послуг є фізичні особи, які і стали потерпілою стороною у справі з необґрунтованим подорожчанням проїзду у транспорті. Задача територіального відділення не тільки виявити порушення, але й зобов’язати припинити його», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.
 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...