• Головна
  • 11 вересня – Головосіка: не варто брати в руки жодні гострі предмети
09:17, 11 вересня 2013 р.

11 вересня – Головосіка: не варто брати в руки жодні гострі предмети

11 вересня за церковним календарем – свято Усікновення (Всічення) Голови святого Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Івана, або, як кажуть у народі, Головосіка.

ього дня дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що цього дня не варто брати у руки ніж, сокиру, пилку. Тобто, все, що нагадує мученицьку смерть святого.

Предки вірили: «Якщо зрізати головку капусти цього дня, то може потекти кров». На Усічення не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують кров святого. Відтак не можна їсти й будь-що на блюді – на ньому лежала голова Івана Предтечі.

Цього дня не варили борщ, це був єдиний день, коли гріх їсти борщ. Картоплю варили в «мундирах», гарбузи пекли, хліб відламували руками. Їли тільки пісні страви або й зовсім не їли.

У народі казали:

«Іван пісний – осені батько хресний».

«Іван Предтеча гонить птиці за море далеча».

«На Івана Предтечу гримить грім – на довгу і теплу весну».

«На Івана Хрестителя журавлі потягнулися на південь – до ранньої зими».

День 11 вересня насичений вкрай небезпечними подіями. Найбільше він запам’ятався  США.  Нині цей день для Сполучених Штатів – День патріота, як  згадка про загиблих у результаті терактів 2001 року.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...