• Головна
  • Полтавські лісівники посадили цьогоріч маже 2 тисячі гектарів лісу
11:02, 10 вересня 2013 р.

Полтавські лісівники посадили цьогоріч маже 2 тисячі гектарів лісу

На кожен зрубаний гектар лісу полтавські лісівники саджають 2 нових.

Про це завив на прес-конференції начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко. Усього ж посадили більше 13 мільйонів саджанців сосни, дуба, липи, горіхів, ялини та інших порід.

Напередодні Дня працівника лісу, який відзначають щороку у третю неділю вересня, лісівники відзвітували про проведену за 8 місяців роботу.

За словами Юрія Тараненка, окрім загальної площі нових насаджень, Полтавщині ще є чим пишатися. Більше половини нових ділянок лісу – засаджені непридатні для використання у сільському господарстві землі.

– Чи не головне досягнення цього літа – відсутність пожеж у полтавських лісах. Було зареєстровано всього три спалахування. Загальна площа згорілого лісу становить 0,2 гектари, а це надзвичайно низький показник не тільки для області, а й для України в цілому, – розповів начальник управління.

Зменшення кількості пожеж цього літа стало можливим при проведенні профілактичної роботи із населенням, заборона відвідування лісів за найвищого класу пожежонебезпеки. Не останню роль зіграло обладнання більшої кількості місць для відпочинку у лісах.

Зменшили цього року і показники незаконної вирубки лісу.

–  Для профілактики незаконної вирубки та збуту деревини ввели електронну документацію. Тепер простіше відслідковувати, звідки взялася деревина, наприклад, на пилорамі. Багато із таких підприємств цього року позакривалися. Адже не кожен зможе витягнути бізнес, коли до обробки дерево потрібно придбати на аукціоні, оформити документи, заплатити податок. Електронна система допомагає бопротися і з масовою вирубкою ялинок на Новий рік, – зазначив Юрій Тараненко. – Другий рік поспіль спостерігаємо збільшення обсягів продажу ялинок нашими лісгоспами.

До теми:

При цьому очільник структури переконує, що самовільно рубати ліс для власних потреб не вигідно. Адже «браконьєрам» за 23 кубічних метри деревини довелося виплатити більше 27 тисяч гривень щтрафу. А офіційно виписати 1 метр кубічний дров через лісове господарство коштує від 100 гривень.

Загалом за 8 місців 2013 року лісовим господарствам області вдалося заробити до держбюджету 78,4 мільйони гривень.

До кінця ж року планують підготувати посадковий матеріал (не менше 13 мільйонів саджанців) на 2014 рік, підготувати ґрунт під лісові культури. Основні ж задачі наприкінці року – відкриття сезону полювання та новорічний період та заготівля святкових ялинок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...