Новини компаній
11:00, 1 травня

Донор яйцеклітини в Україні

Новини компаній

Під категорією донор яйцеклітин розуміють жінку, котра віддає свій біологічний матеріал для народження з нього дитини іншою жінкою. Процедура проводиться винятково на добровільних засадах у спеціалізованих клініках відповідно до закону. Детальніше розбираємо основні етапи програми та як взяти участь у ній у центрі сурогатного материнства «Артеміда».

Донорство яйцеклітин

Донор яйцеклітини в Україні, фото-1

Як і решта методів репродуктивної медицини, донорство яйцеклітин є допоміжною ланкою у процесі народження дитини у випадку безпліддя. Запліднення відбувається поза організмом жінки (ЕКЗ) в умовах лабораторій.

Після цього сформований ембріон (це стається на 5-6 добу після з'єднання жіночої та чоловічої статевої клітини) переноситься в матку жінки, котра планує народжувати дитину.

Показами для такого способу є:

  • тяжкі захворювання репродуктивної системи жінки, через які ускладнюється продукування власних яйцеклітин;
  • стан, коли організм жінки (її імунна система) сприймає сперматозоїди вороже та починає виробляти антитіла;
  • розлади психологічного порядку, які заважають настанню вагітності природним шляхом.

Донація, що являє собою пункцію, безболісна, триває кілька хвилин. Більшу частину часу у процесі займає підготовка. Щоб донор мав яйцеклітини високої якості, проводять гормональну стимуляцію.

Засобами фармакології лікарі синхронізують цикли донора (процес досягнення яйцеклітиною зрілості та виділення її з фолікула – овуляцію) та майбутньої мами. Тоді ембріон, який буде переноситися, має більше шансів надійно закріпитися в матці та резерви для подальшого розвитку.

Хочу стати донором яйцеклітини в Україні

Є певні обмеження на кількість донацій. В Україні дозволяється одній і тій самій жінці віддати свої яйцеклітини до восьми разів. Аби надати послугу, потенційна жінка-донор має пройти ретельне медичне обстеження (підтвердити відсутність захворювань) і відповідати іншим критеріям, як-от:

  • не палити, не курити, не вживати наркотики (не мати шкідливих звичок);
  • мати власну здорову дитину;
  • не бути старшою ніж 30 років.

Обстеження майбутнього донора в центрі сурогатного материнства «Артеміда» у програмі донорство яйцеклітин у Києві (як і в інших містах України, де працюють філії клініки) проводиться на безоплатній основі. Виплати, які отримує донор у разі її затвердження, одні з найбільших в Україні.

Утім, не лише матеріальний чинник має вплив на рішення стати донором яйцеклітини. Чимало жінок репродуктивного віку вирішують стати ним, оскільки воліють допомогти бути щасливими батьками бездітним парам або самотній жінці з патологіями.

Відібрати в жінки можуть кілька ооцитів. Зазвичай ці моменти обговорюють у договорі про надання послуги донорства. Яйцеклітини, які не використають, заморожують, аби поповнити банк біологічних матеріалів на майбутнє. Це дуже цінний ресурс для сучасної вітчизняної системи охорони здоров’я, оскільки спостерігається тенденція до зменшення кількості жінок репродуктивного віку. Тобто донор яйцеклітин виконує важливу медичну та соціальну місію – допомагає сім’ям реалізуватися як тато й мама, продовжити свій родовід.

Донор яйцеклітини в Україні, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донорство яйцеклітин #Артеміда #центр сурогатного материнства #Донор яйцеклітини в Україні
Останні новини
Оголошення
live comments feed...