13:10, 3 квітня
Надійне джерело
На фасаді Полтавського ліцею встановили меморіальну дошку військовому Павлу Іващенку
Відкриття меморіальної дошки військовому Павлу Іващенку. Фото: 0532.ua
У середу, 3 квітня, на фасаді Полтавського ліцею № 1 імені Котляревського відкрили пам'ятну дошку загиблому військовому Павлу Іващенку. Цю подію відвідав журналіст 0532.ua.
Перед відкриттям дошки вшанували пам'ять інших героїв, які навчалися в цьому закладі освіти та загинули під час АТО та повномасштабної війни: Антона Цедика, Святослава Горбенка, Дмитра Фесенка, Ігоря Щербака та Андрія Орлова.
«Уже минуло десяти років від початку війни. Росія намагається знищити нас, як Україну, як народу. Ми це бачимо по тим територіям, які повністю знищені. Тому ми повинні боротися, пам'ятати, робити все для того, щоб підтримати наших воїнів. І одна з тих важливих дій, які ми можемо робити – це пам'ятати. Ми повинні все робити для того, щоб пам'ять про цих хлопців, про цих героїв завжди була в наших серцях. На їх подвигах ми повинні навчатися», — зауважив Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови.
Павло Іващенко у 1992 рік здобував професійно-технічну освіту за спеціальністю закрійник верхнього одягу у Полтавському ПТУ №24. Чоловік брав активну участь у різних театральних і танцювальних колективах, зокрема, в ансамблі «Полтава».
З 1992 по 1994 рік проходив строкову службу у Збройних Силах України. Був одружений, мав дорослих сина і дочку. Займався самоосвітою та саморозвитком, цікавився історією України, звичаями та традиціями різних народів, що проживають на її території.
Здійснював туристичні експедиції в різні куточки нашої країни – Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одесу, Кропивницький, Суми, Київ та багато інших міст. Допомагав пошуковцям в археологічних експедиціях та сам цікавився археологією.
Спочатку повномасштабного формування РФ добровольцем вступив до лав Збройних Сил України. Попри проблеми зі здоров'ям, домігся зарахування. Боронив Запоріжжя, Енергодар, Гуляйполе, мав позивний «Тихий».
А з травня 2022 року воронив разом зі своїми бойовими побратимами Донецький напрямок. Мав нагороди та військові відзнаки. Останній свій бій прийняв біля міста Сіверське. Загинув під час ворожого танкового обстрілу.
Як дуже світлу та веселу людину Павла запам'ятала Ірина Расулова — його партнерка по танцю Бачата.
«Наскільки я пам'ятаю, Павло танцював ще з юності. Він займався народними танцями. А потім він перейшов в соціальні танці. Соціальні танці це не тільки Бачата. Ми були знайомі десь рік, але він дуже запам'ятався своєю харизмою. Коли він пішов добровольцем на фронт, звичайно, ми спілкувались, підтримували один одного. Він тоді казав: «От повернуся, ми з тобою станцюємо». В нього стільки планів було. На жаль, сталося так, як сталося», — розповідає жінка.
Ірина взяла участь у відкритті дошку разом із Валерієм Пархоменком.
Нагадаємо, 22 березня в Полтавській громаді відкрили меморіальну дошку загиблому військовому Богдану Заіченку.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...