• Головна
  • У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО)
16:10, 30 березня
Надійне джерело

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО)

Вистава за п’єсою Олени Пчілки «Світова Річ». Колаж: 0532.ua

Вистава за п’єсою Олени Пчілки «Світова Річ». Колаж: 0532.ua

У Центрі культури та дозвілля на Міжнародний день театру, 27-го березня, актори народного театру «На Павленках» вперше в Україні продемонстрували виставу «Світова Річ». Авторкою цієї п’єси є письменниця Олена Пчілка — матір Лесі Українки.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Режисер-постановник – Галина Чернявська присвятила виступ до 175-річчя від дня народження видатної мисткині. Фото та відео з події зробив журналіст 0532.ua Алік Сахно.

Вистава також мала благодійний характер, оскільки частина зібраних коштів передана на потреби Збройних Сил України. 

Серед гостей заходу був і перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, який привітав павленківців з Міжнародним днем театру.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-6

Актори народного театру "На Павленках" в однойменній п'єсі нашої славної землячки продемонстрували діяльність молодих культурників, їх взаємини з представниками дрібного панства та чиновництва.

Студент Стасенко та його приятель Голуб, як і головна героїня твору Саша, дочка збіднілої пані, уособлюють молодь, що захопилися культурно-освітніми віяннями епохи.

За словами Галини Чернявської, після вдалої постановки вистави "Замок Броуді" стало питання щодо вибору нового твору. Тоді вона пригадала, що вже давно хотіла поставити п'єсу "Світова річ", але на часі це стало ближче до святкування 175-річчя Олени Пчілки. До цієї п'єси, як запевняє Чернявська, раніше режисери ніколи не зверталися.

Цей твір захопив мисткиню глибиною, всеосяжною любов’ю до України та народу. Зокрема, як говорить режисерка, постановка цієї п'єси мала на меті не тільки виразити шанобливе ставлення до легендарної Олени Пчілки, але й відкрити завісу до її культурної спадщини.

П’єса Олени Пчілки "Світова річ", як запевняє Галина Миколаївна, має захопливий сюжет, де кожен момент наповнений неочікуваністю.. 

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-21

«Ця вистава стала можливою завдяки вивченню шляху Олени Пчілки та співпраці з талановитими акторами, які змогли достойно втілити на сцені усю глибину та складність її твору», — продовжує режисерка та зазначає, що тема шахрайства і хабарництва, про яку розповідала Олена Пчілка у п’єсі «Світова річ», залишається досі актуальною.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-22
У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-23

Вона також додає, що цю виставу мало не спіткало фіаско. Оскільки за день до прем’єри одна з головних і талановитих акторок театру "На Павленках" - Віра Олефір -  захворіла і потрапила в лікарню. 

Проте режисерка була переконана, що виставу на день театру потрібно обов'язково рятувати. Тож, у вирішальний момент перед прем'єрою, вона вирішила діяти швидко. І, знайшовши альтернативу, залучила на роль Олександри Михайлівни Красовської іншу акторку колективу - Марину Кардаш. Дівчина мала виконувати "Домаху", але через ці обставини їй довелося зіграти головну роль.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-24

Попри всі перипетії, режисерка говорить, що дуже задоволена акторами, бо змогли занурити глядачів у світ Олени Пчілки.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-25

«Іноді нервувала, якщо щось не вдавалося, але дуже хотіла передати ідеї, закладені в п’єсі», — говорить Чернявська.

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-26

Далі у планах натхненників 18-го квітня продемонструвати ще раз запропоновану виставу, а до ювілею Івана Котляревського актори театру "На Павленках" підготують уривок з його п'єси "Наталка Полтавка". 

У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-27
У Міжнародний день театру Народний театр "На Павленках" вперше в Україні представив прем'єру вистави "Світова Річ" (ФОТО, ВІДЕО), фото-28

Нагадаємо, 20 березня на сцені театру Гоголя полтавські студенти-актори зіграли оновлену версію “Енеїди” Котляревського.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театр #культура #вистава #Світова річ #театр на Павленках
Оголошення
live comments feed...