Партнерський матеріал
17:00, 28 березня
Стрес, безсоння і тривога: в Україні дослідили психоемоційний стан маломобільних груп в регіонах
Партнерський матеріал
Національна асамблея людей з інвалідністю України провела опитування маломобільних груп населення, зокрема ВПО, у трьох ключових областях: Волинській, Полтавській та Чернівецькій.
НАІУ мала на меті дослідити психічний стан людей з інвалідністю в умовах повномасштабної війни та перевірити рівень доступності для них послуг з психічного здоров’я у кількох громадах: Торчинській та Рожищенській, Опішнянській та Карлівській, Сторожинецькій та Мамаївській. В опитуванні взяли участь 400 людей з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю, люди похилого віку, одинокі жінки, внутрішньо переміщені особи, ветерани війни та члени сімей загиблих захисників і захисниць.
«Ми розуміємо, що повномасштабна війна неабияк вплинула на ментальне здоров’я українців. Постійні стреси, нестача сну, тривога за рідних та близьких згубно впливають на психоемоційний стан усіх людей, зокрема і тих, хто має інвалідність. Наша команда зосередилася на вивченні проблеми в регіонах, які зазвичай вважаються найбільш безпечними. Попри те, що сигнали повітряної тривоги тут лунають рідше, населення так само відчуває пригніченість, апатію та страх», — зазначає Лариса Байда, керівниця проєктів і програм НАІУ.
Результати дослідження свідчать, що в громадах, у яких проводилось оцінювання психічного стану здоров’я респондентів, найпоширенішими проблемами є стрес (46,3 %), проблеми зі сном (42,3 %), тривога / страх (41,5 %) і роздратування (38,8 %). Місцеві (66,8%) не знають, що до спеціаліста з психічного здоров’я можна потрапити без направлення сімейного лікаря, незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування.
«Це дійсно проблема, але виникає вона не через байдужість населення до свого ментального здоров’я, а через те, що мережа медичних закладів, в яких надають відповідні послуги, недостатньо розвинена. Здебільшого отримати психологічну допомогу можна в обласних і районних центрах, натомість в малих населених пунктах психологів і психотерапевтів фактично немає. Варто враховувати й логістичні проблеми, адже без соціального таксі чи іншого доступного для людей з інвалідністю громадського транспорту доїхати до медзакладу неможливо», — коментує Павло Ждан, радник голови НАІУ.
У звіті йдеться й про те, що люди з інтелектуальними і психічними порушеннями впродовж років узагалі не звертаються за медичною допомогою та не відвідують лікарів.
На основі проведеного дослідження експерти Національної асамблеї людей з інвалідністю України розробили рекомендації та планують провести низку активностей, серед яких:
- семінари із залученням фахівців органів місцевого самоврядування, медичних закладів та громадських організацій ЛзІ;
- навчання фахівців для надання послуг з психічного здоров’я на первинному рівні;
- роз’яснювальна робота серед населення щодо доступності послуг з психічного здоров’я;
- створення та розповсюдження тематичних буклетів.
Ознайомитись із повним аналітичним звітом дослідження психоемоційного стану окремих категорій громадян та доступності для них послуг з психічного здоров’я в громадах Волинської, Полтавської та Чернівецької областей можна за посиланням.
Стежити за апдейтами та за новинами НАІУ можна на сторінці у Facebook та на сайті організації.
Довідка
Національна асамблея людей з інвалідністю України налічує понад сто організацій створених людьми, які представляють інтереси маломобільних груп населення..
З перших днів війни організації надають гуманітарну допомогу людям з інвалідністю та людям похилого віку з різних областей України: продукти харчування, засоби гігієни, асистивні технології, ліки, непродовольчі товари першої необхідності. На базі організацій створено прихистки (5 областей), простори для дітей (різні локації у 18 областях), надається юридична та психологічна підтримка. НАІУ працює з цивільними та військовими, які отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, адвокатує питання захисту прав людей з інвалідністю в різних сферах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
15:34, 3 грудня
1
live comments feed...