• Головна
  • Стрес, безсоння і тривога: в Україні дослідили психоемоційний стан маломобільних груп в регіонах
Партнерський матеріал
17:00, 28 березня

Стрес, безсоння і тривога: в Україні дослідили психоемоційний стан маломобільних груп в регіонах

Партнерський матеріал

Національна асамблея людей з інвалідністю України провела опитування маломобільних груп населення, зокрема ВПО, у трьох ключових областях: Волинській, Полтавській та Чернівецькій.

НАІУ мала на меті дослідити психічний стан людей з інвалідністю в умовах повномасштабної війни та перевірити рівень доступності для них послуг з психічного здоров’я у кількох громадах: Торчинській та Рожищенській, Опішнянській та Карлівській, Сторожинецькій та Мамаївській. В опитуванні взяли участь 400 людей з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю, люди похилого віку, одинокі жінки, внутрішньо переміщені особи, ветерани війни та члени сімей загиблих захисників і захисниць.

Стрес, безсоння і тривога: в Україні дослідили психоемоційний стан маломобільних груп в регіонах, фото-1

«Ми розуміємо, що повномасштабна війна неабияк вплинула на ментальне здоров’я українців. Постійні стреси, нестача сну, тривога за рідних та близьких згубно впливають на психоемоційний стан усіх людей, зокрема і тих, хто має інвалідність. Наша команда зосередилася на вивченні проблеми в регіонах, які зазвичай вважаються найбільш безпечними. Попри те, що сигнали повітряної тривоги тут лунають рідше, населення так само відчуває пригніченість, апатію та страх», — зазначає Лариса Байда, керівниця проєктів і програм НАІУ.

Результати дослідження свідчать, що в громадах, у яких проводилось оцінювання психічного стану здоров’я респондентів, найпоширенішими проблемами є стрес (46,3 %), проблеми зі сном (42,3 %), тривога / страх (41,5 %) і роздратування (38,8 %). Місцеві (66,8%) не знають, що до спеціаліста з психічного здоров’я можна потрапити без направлення сімейного лікаря, незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування.

«Це дійсно проблема, але виникає вона не через байдужість населення до свого ментального здоров’я, а через те, що мережа медичних закладів, в яких надають відповідні послуги, недостатньо розвинена. Здебільшого отримати психологічну допомогу можна в обласних і районних центрах, натомість в малих населених пунктах психологів і психотерапевтів фактично немає. Варто враховувати й логістичні проблеми, адже без соціального таксі чи іншого доступного для людей з інвалідністю громадського транспорту доїхати до медзакладу неможливо», — коментує Павло Ждан, радник голови НАІУ.

У звіті йдеться й про те, що люди з інтелектуальними і психічними порушеннями впродовж років узагалі не звертаються за медичною допомогою та не відвідують лікарів.

На основі проведеного дослідження експерти Національної асамблеї людей з інвалідністю України розробили рекомендації та планують провести низку активностей, серед яких:

  • семінари із залученням фахівців органів місцевого самоврядування, медичних закладів та громадських організацій ЛзІ;
  • навчання фахівців для надання послуг з психічного здоров’я на первинному рівні;
  • роз’яснювальна робота серед населення щодо доступності послуг з психічного здоров’я;
  • створення та розповсюдження тематичних буклетів.

Ознайомитись із повним аналітичним звітом дослідження психоемоційного стану окремих категорій громадян та доступності для них послуг з психічного здоров’я в громадах Волинської, Полтавської та Чернівецької областей можна за посиланням.

Стежити за апдейтами та за новинами НАІУ можна на сторінці у Facebook та на сайті організації.

Довідка

Національна асамблея людей з інвалідністю України налічує понад сто організацій створених людьми, які представляють інтереси маломобільних груп населення..

З перших днів війни організації надають гуманітарну допомогу людям з інвалідністю та людям похилого віку з різних областей України: продукти харчування, засоби гігієни, асистивні технології, ліки, непродовольчі товари першої необхідності. На базі організацій створено прихистки (5 областей), простори для дітей (різні локації у 18 областях), надається юридична та психологічна підтримка. НАІУ працює з цивільними та військовими, які отримали статус особи з інвалідністю внаслідок війни, адвокатує питання захисту прав людей з інвалідністю в різних сферах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...