• Головна
  • З початку року у Полтаві зареєстровано 37 фактів кишенькових крадіжок
12:10, 4 вересня 2013 р.

З початку року у Полтаві зареєстровано 37 фактів кишенькових крадіжок

«Сплеск» таких злочинів припадає на осінній період. Міліція пов’язує це явище із напливом великої кількості студентів на навчання, а також з виходом людей на роботу з відпусток.

Здебільшого злодіїв провокують люди з халатним ставленням до особистих речей та матеріальних цінностей. Своєрідним «подарунком» для спритного злодія є відкриті сумки з гаманцями поверх речей, мобільні телефони і кредитки у кишенях брюк або верхнього одягу.

Роботу з розкриття кишенькових крадіжок в Полтаві координує спеціальний підрозділ — оперативно-пошуковий сектор відділу карного розшуку Полтавського міського управління міліції під керівництвом майора міліції Романа Калітіна.

Як повідомив Роман Михайлович з власного досвіду, розшуківці знають щипачів в обличчя, оскільки серед цієї категорії злодіїв переважають ті, які не раз відбували покарання у місцях позбавлення волі за крадіжки, і, повернувшись на волю, вдавалися до старого «ремесла». Усі без винятку особи перебувають на обліку у відділі: їх фотографії зберігаються у спеціальній базі даних, з ними проводять постійну профілактичну роботу, відстежують їх спосіб життя і контролюють поведінку на волі.

За словами начальника сектору, карманниками стають переважно жінки та чоловіки, яким за 30-ть, алко- чи наркозалежні, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності.

«Схема роботи кишенькових крадіїв досить проста, — розповідає Роман Калітін, — як правило, вони працюють в парі. Один штовхає жертву чи притискає у бік, інший — занурює руку в сумку чи кишеню. „Працюють“ злочинці переважно у години „пік“ — з 8-ї до 9-ї ранку та з 17-ї до 19-ї години вечора. «Улюблений» маршрут карманника – зупинки Південного вокзалу, площі Зигіна, центральний ринок. Це ті багатолюдні місця, де найлегше вчиняти свої злочинні дії».

Як свідчить міліцейська практика, злодії обирають неуважних, захмелілих чи немісцевих. Окрім громадського транспорту, вони можуть діяти у магазинах, на ринках та вокзалах.

«Наприкінці літа нами були затримані двоє полтавців 38-ми та 46-ти років, які вже мали судимості за крадіжки, - говорить Роман Михайлович, - чоловіки вчиняли крадіжки в громадському транспорті. Один з них був затриманий нашим оперативником «на гарячому», коли той непомітно для жертви витягнув гаманець з сумки та вийшов на наступній зупинці. Разом з ним вийшов і наш працівник, вхопив за руку, в якій була викрадена річ, та викликав слідчо-оперативну групу райвідділу. Жінка тоді була надзвичайно здивована «майстерності» щипача, адже вона нічого не встигла відчути».

Щоб запобігти кишеньковій крадіжці, оперативники радять бути особливо уважними в місцях масового скупчення людей. Не носити цінні речі у сумках, барсетках, пакетах, кишенях брюк (особливо задніх). Сумку в транспорті краще тримати перед собою в руках, або перекинути її через плече, затиснувши ліктем.

Якщо ж біда вже сталася і ви помітили, що вас обікрали, працівники міліції радять негайно зателефонувати до міліції (102) та чітко вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, причину дзвінка, місце вашого перебування та маршрут руху транспорту. Запам’ятайте особливі прикмети — це допоможе правоохоронцям оперативно встановити його особу і затримати по гарячих слідах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...