16:00, 29 лютого
Надійне джерело
У цей день жінка може освідчитися чоловіку: історія та цікаві факти про високосний рік
Календар. Фото: 0532.ua
З високосним роком пов’язана низка цікавих моментів та незвичайних історій. Однак постає питання, як саме з’явився цей період, коли календарний рік містить один додатковий день порівняно зі звичайним 365-денним циклом? До вашої уваги, пропонуємо історію та цікаві факти про незвичайне 29-те лютого.
Коли з'явився високосний рік та як його визначають?
Календарні системи розвивалися протягом тисячоліть в результаті спостережень за рухом планет у сонячній системі. Високосний рік виник завдяки необхідності вирівнювати календарний рік з природними сезонами, зокрема з тривалістю одного сонячного року.
Давні цивілізації, такі як стародавні єгиптяни, мая, індійці та інші, використовували календарі, що базувалися на рухах Сонця та Місяця. Зазначення високосних років відрізнялися в різних культурах.
Глобальна реформа календаря була проведена за часів Юлія Цезаря в Римській імперії у 46 році до нашої ери. Цезар впровадив новий календар, відомий як юліанський, що базувався на сонячному році, тривалість якого становила приблизно 365.25 дня. Саме так з'явився високосний рік, що включав додатковий день.
У XVI столітті виникла потреба коригувати календар, оскільки насправді сонячний рік триває дещо менше, ніж 365.25 дня. Це призводило до невеликого розходження між календарем і фактичними сезонами.
Тому у 1582 році був введений григоріанський календар, яким ми користуємося сьогодні. Щоб урівняти точність календаря, були встановлені певні правила для визначення високосних років. "За григоріанським календарем, кожен четвертий рік - високосний. Проте кожен рік, що ділиться і на чотири, і на 100 - але не на 400 - технічно високосним не є. Відтак 2000-й і 1600-й були високосними роками, а от 1700-й, 1800-й і 1900-й – ні", - пояснюють в матеріалі BBC.
Таким чином, високосний рік став важливою складовою сучасного календаря, дозволяючи узгодити календар з реальною тривалістю сонячного року та природними сезонами.
Високосним є 2024 рік, наступними після нього високосними будуть - 2028, 2032, 2036 та інші.
Фото: ТСН
Чому обрали 29 лютого?
Є легенда, що коли до влади прийшов імператор Октавіан Август, він забажав, щоб місяць, який носитиме його ім'я, мав таку саму вагу і важливість, як і місяць, що був названий на честь Юлія Цезаря. На той час "август" мав лише 30 днів, тому для того, щоб зрівняти місяці, лютий втратив один день на користь серпня.
Тож, за новим календарем лютий має 28 днів, а у високосний рік – 29. Однак, римляни того часу спиралися на культурні вірування та астрономічні події, які впливали на їхні рішення. Такий вибір також міг мати символічне значення, пов'язане з астрономічними подіями чи навіть традиційними обрядами, пов'язаними з цим періодом року.
Цікаві факти, що пов'язані з високосним роком
Цікавість високосного року полягає в його унікальності та в тому, як ця дата впливає на людей, події та суспільство в цілому.
Пропозиція коханому
Існують різноманітні традиції та вірування, пов'язані з високосним роком. Деякі люди вважають цей день щасливим, тоді як інші можуть ставити це під сумнів через прикмети та специфічні вірування.
У Греції пари зазвичай не одружуються у високосні роки, оскільки вважають, що це може принести нещастя в сімейне життя молодят.
Однак саме 29 лютого жінка може просити руки чоловіка. Існують різні історії та теорії щодо виникнення цього звичаю, іноді пов'язані з віруваннями, а іноді - з легендами чи популярними в історії подіями. Поширеним цей звичай став ще у XIX столітті, коли жінкам пропонували освічуватися своїм коханим за допомогою поштових листівок.
Крім того, є легенда, що пов'язана зі Святою Бріджит та Святим Патріком. Ця легенда має своє коріння в кельтській традиції. Згідно з нею Свята Бріджит, яка була важливою фігурою в ірландському фольклорі, просила руки свого коханого саме 29 лютого.
Ця легенда існує в різних варіаціях та версіях, вона стала частиною фольклору в різних країнах. Варто пам'ятати, що це лише легенда, яка ілюструє ідею, що високосний рік може вважатися особливим часом, коли звичаї та традиції можуть дещо відрізнятися від звичайних. Крім того, цей крок слугував певною перемогою для жінок, адже тепер вони могли брати власну долю у свої руки.
День народження раз на 4 роки
Дата 29 лютого трапляється лише раз на чотири роки. Це створює певну унікальність для людей, які народилися або відзначають свій день народження саме в цей день. У звичайний рік, ці щасливчики відзначають його 28 лютого або вже 1 березня, залежно від їх особистого вибору.
Крім того, згідно зі статистичними даними, шанс народитися саме в цей день досить малий – 1 із 1461. Сьогодні у світі відзначають свій день народження 29 лютого близько 4,1 мільйона людей.
Добра справа
Багато благодійних організацій та фондів організовують спеціальні кампанії або заходи саме 29 лютого. Організовують збори пожертв на різні благодійні програми, допомогу людям у складних життєвих обставинах, підтримку хворих або проєкти, спрямовані на покращення якості життя. Адже саме в цей день багато підприємців дають працівникам вихідний, який вони можуть використати для виконання доброї справи.
Інформація взята з відкритих інтернет-джерел.
Нагадаємо історію виникнення, автентичного та сучасного рецепту салату олів'є, якому понад 160 років.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...