Новини компаній
10:00, 24 лютого

Профілактика катаракти

Новини компаній

Не дивлячись на те, що на видалення катаракти ціна доступна для багатьох пацієнтів, краще за все взагалі не допускати появу цього захворювання. Звичайно, що повної гарантії ніхто не зможе дати, але, якщо є можливість знизити ризики, то нею варто скористатись.

Однією з важливих порад є регулярне обстеження у офтальмолога. Це дасть можливість виявити ознаки захворювання вже на першій стадії та вжити відповідних заходів, щоб не допустити розвитку катаракти.

Профілактика катаракти, фото-1

Серед інших дієвих порад можна відзначити такі:

 • Захист очей від сонячних променів за допомогою сонцезахисних окулярів;
 • Відмова від зловживання алкоголем та паління;
 • Різноманітність раціону харчування, вживання продуктів, що корисні для зору;
 • Додавання в раціон вітамінів і мінералів;
 • Використання крапель для очей при роботі за комп’ютером.

Якщо є захворювання ендокринної системи, то їх обов’язково треба лікувати. Справа в тому, що той же цукровий діабет може викликати появу катаракти.

Ще одна порада – не торкатись очей брудними руками, адже потрапляння мікробів на слизову оболонку теж є частою причиною появи даного захворювання.

Хто в зоні ризику

Часто можна зустріти поширену думку, що катаракта з’являється лише у літніх людей, і пов’язана з віковими змінами. Насправді, це не так. Дане захворювання виявляють і у молодих людей, і навіть у дітей. Таким чином, видалення катаракти може знадобитись будь-кому, незалежно від віку.

Водночас, є певна зона ризику. До неї потрапляють люди, у яких присутні наступні проблеми:

 • Травма очей, навіть та, що була кілька років тому;
 • Дефіцит вітамінів та погане харчування;
 • Цукровий діабет та ендокринні порушення;
 • Опромінення радіацією;
 • Різноманітні бактерії та віруси, в тому числі й грибкові захворювання;
 • Приймання деяких лікарських препаратів, що можуть викликати появу катаракти;
 • Погані звички, зокрема паління.

Ну й звичайно, найчастіше дане захворювання з’являється у пацієнтів, у яких вже присутнє якесь запалення очей. І це, мабуть, одна з найбільших проблем. Якщо у здорової людини виникли симптоми, що вказують на катаракту, то вони звертаються до лікаря, аби дізнатись причину дискомфорту. А якщо у людини вже є якесь захворювання очей, то вона може не звернути уваги на деякі погіршення, бо вважатиме це нормою. А тим часом хвороба буде розвиватись, поступово та майже непомітно, поки не досягне третьої стадії.

Тому, при найменших підозрах, варто звертатись до офтальмолога та проходити обстеження, аби не пропустити момент. На перших стадіях подолати катаракту набагато легше, ніж на останніх.

Що робити, якщо вже виявили катаракту

При діагностуванні захворювання єдиним раціональним рішенням є операція. Причому вартість лікування катаракти за допомогою хірургічного втручання доступна для широкого кола пацієнтів, тому не варто хвилюватись.

Крім того, операція не потребує якоїсь серйозної підготовки, хворий лише проходить попереднє обстеження, а після цього лікар проводить місцеву анестезію. В середньому для видалення катаракти знадобиться не більше 15 хвилин, під час яких пацієнт не відчуває жодного дискомфорту або болю. Сучасні методи передбачають найменш травматичні способи, а хірургічне втручання проводиться на інноваційному обладнанні. Це дозволяє уникнути будь-яких ризиків або ускладнень.

Після процедури пацієнт приблизно годину перебуває під наглядом лікаря, потім офтальмолог знову проводить обстеження, аби впевнитись, що з хворим все добре. Повне відновлення зору відбувається вже через добу.

Записатись на прийом до офтальмолога можна за наступними телефонами: +38 (050) 405-20-00 та +38 (097) 405-20-00. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#видалення катаракти #вартість лікування катаракти #svitoglyad #Світогляд #центр сучасної офтальмології
Оголошення
live comments feed...