• Головна
  • Що буде, якщо не лікувати катаракту
Новини компаній
12:00, 23 лютого

Що буде, якщо не лікувати катаракту

Новини компаній

Катаракта є досить поширеним захворюванням, особливо в наш час – через погіршення екології, ендокринні порушення, постійної роботи за комп’ютером або гаджетами тощо. Не дивно, що у цілої низки людей виникають проблеми з очима, а при відсутності лікування проблема лише поглиблюється.

Однак не всі спішать до лікаря. Хтось пристосовується до нових умов (зниження гостроти зору), хтось просто не звертає уваги, вважаючи всі зміни нормальними (наприклад, через вік), а когось лякає операція на катаракту, ціна якої сьогодні не така вже й висока. Причини можуть бути різними, та у будь-якому випадку хвороба не зникає, а навпаки розвивається.

Що буде, якщо не лікувати катаракту, фото-1

До чого ж призводить відсутність лікування? Передусім, до ускладнення життя. Воно відбувається поступово, тому інколи розвиток захворювання непомітний. Проте в якийсь момент людина починає усвідомлювати, що їй складно роздивитись об’єкти, які знаходяться трохи далі витягнутої долоні. Також помічається помутніння в очах, зір погіршується вже суттєво.

Якщо лікування так і не було проведено, то на людину чекає сліпота, а можливо – й поява додаткових захворювань, які можуть призвести до ще гірших наслідків. Втім, і просто сліпота не несе в собі нічого хорошого.

Симптоми катаракти

Як взагалі зрозуміти, що з’явилась катаракта? Взагалі-то точний діагноз може поставити лише лікар-офтальмолог, і то тільки після проведеного обстеження. Якщо буде виявлена катаракта, ціна операції теж буде озвучена відразу.

Деякі симптоми можуть вказувати одночасно на кілька різних захворювань, в тому числі й на банальну втому очей від екрану монітору. Але є певні ознаки, які точно не варто ігнорувати. До них відносяться:

  • Розмиття об’єктів, зниження чіткості;
  • Подвоєння об’єктів;
  • Погіршення зору, в тому числі й нічного;
  • Поява світлових спалахів в темноті або напівтемряві;
  • Зниження гостроти зору;
  • Погіршення сприйняття освітлення – потрібні додаткові приладі освітлення;
  • Поява або розвиток короткозорості;
  • Важкість у виборі окулярів, які б забезпечували чіткість об’єктів;
  • Підвищення чутливості до сонця або сильного світла.

Якщо спостерігається хоча б дві з перелічених ознак, це яскравий сигнал до того, аби пройти діагностику. Саме вона зможе дати відповідь, чи варто хвилюватись. А головне – є можливість діяти вчасно, попередити подальший розвиток захворювання.

Також варто перевіритись людям, у яких була травма очей. Це одна з причин появи катаракти.

Як вилікувати

Як правило, лікування більшості хвороб поділяється на консервативне (за допомогою медичних препаратів) та оперативне. Проте у випадку з катарактою не все так просто. Справа полягає в тому, що на даний момент не існує ліків, які могли б позбутись такого захворювання. Дана хвороба розуміє під собою змінення кришталику ока, а медикаментозно це вилікувати неможливо. Більш того, на 3 стадії процеси змінення вже невідворотні, кришталик зморщується. Єдине, чого можна досягти за допомогою ліків – це відтермінування переходу хвороби на наступну стадію.

Оперативне втручання є єдиним правильним рішенням. Це скаже будь-який офтальмолог. І саме такий метод дозволить позбутись хвороби, відновити зір і покращити якість життя. Але, знову ж таки, все залежить від того, в якому стані знаходиться кришталик ока. Тому, якщо діагностована катаракта, операція ціна на неї буде залежати від стадії захворювання. Тут варто зрозуміти, що боятись нічого, таке лікування є безпечним і ефективним.

Щоб звернутись до досвідченого офтальмолога, варто лише зателефонувати за наступними номерами: +38 (050) 405-20-00 та +38 (097) 405-20-00. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікування катаракти #операція #ціна операції #svitoglyad #Світогляд #центр сучасної офтальмології
Оголошення
live comments feed...