Новини компаній
14:30, 22 лютого
Чим небезпечна катаракта та як лікувати
Новини компаній
Одними з найбільш вразливих органів є очі. Вони нічим не захищені, хіба що віями, і якщо про них не турбуватись, то цілком реально втратити зір. Особливу небезпеку в цьому плані несе катаракта, лікування якої сьогодні доступно для широкого кола пацієнтів.
Водночас є люди, які бояться звертатись до офтальмолога, вважаючи, що невеличкі симптоми не несуть жодної загрози, крім дискомфорту. Це є помилкою, бо ситуація поступово буде погіршуватись, і в якийсь момент людина зрозуміє, що потрібно вживати серйозних заходів, а ось це вже вимагатиме більше часу та коштів.
Першим сигналом, на який варто звернути увагу, є помутніння в очах. Тобто, зображення, яке бачить людина, втрачає чіткість, а деякі об’єкти починають двоїтись. Звичайно, ці симптоми ще не говорять про появу катаракти, але вони точно повинні спонукати звернутись до лікаря та пройти обстеження. Чим швидше буде поставлений діагноз, тим легшим і дешевшим вийде лікування.
Загрози, яку несе катаракта
На першій стадії дане захворювання не спричиняє суттєвого дискомфорту. Так, можлива поява короткозорості, можуть з’являтись так звані «мішки» перед очами. До цього зазвичай звикають та не звертають увагу.
А ось вже друга стадія починає дуже відчуватись. В цей час спостерігаються такі симптоми:
- Падає зір;
- Важко розрізняти предмети на середній дистанції;
- Підвищення внутрішньоочного тиску;
- Підвищена чутливість до сонячних променів та відбитків.
Але й це ще не так страшно. Наступні стадії, вже призводять до незворотних процесів. Зокрема, кришталик зморщується, або й взагалі може розчинитись у склоподібному тілі. Хворому важко розрізняти об’єкти, які знаходяться далі витягнутої долоні. А потім настає повна втрата зору або ж розвиток супутніх захворювань, через які є ризик видалення ока.
Якщо потрібна операція катаракти, ціна на неї буде залежати від того, на якій стадії знаходиться захворювання. Адже при зморщуванні кришталика знадобляться більш серйозні методи, а саме – заміна кришталика штучним. Звичайно, це позначається на вартості лікування. Тому лікарі й радять проходити щорічну діагностику, особливо людям після 40 років, а також тим, хто знаходиться в зоні ризику.
Сучасні методи лікування
Перш за все, не варто боятись хірургічного втручання. Воно проводиться під анестезією, до того ж сучасні технології дозволяють застосовувати найменш травматичні способи. Оперативне лікування катаракти триває в середньому 15 хвилин, після чого пацієнт може посидіти у кімнаті відпочинку, щоб відійти від стресу (будь-яка операція викликає хвилювання, це цілком нормальне явище) та водночас бути під контролем лікаря. Як правило, ускладнень не спостерігається, але додатковий догляд не зайвий.
Звісно, що деякі люди шукають консервативні шляхи лікування катаракти. Однак треба відразу зазначити, що таких способів не існує. Лікарські препарати не можуть повністю вилікувати дане захворювання, лише загальмувати її розвиток. В принципі, це дійсно може стати виходом із ситуації, проте варто розуміти, що процес лише загальмується, але не проблема не зникне. Більш того, складно спрогнозувати подальший розвиток подій. Можливо, наступна стадія хвороби з’явиться через 5 років, можливо – через 10. Але жодної гарантії ліки не дають, тоді як оперативне втручання дозволяє раз і назавжди позбутись катаракти. Тож краще не гаяти час та не ставити на собі експериментів, а звернутись до лікаря, який проведе діагностику та назначить операцію.
Записатись на прийом до офтальмолога можна за наступними телефонами: +38 (050) 405-20-00 та +38 (097) 405-20-00.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
13:32, 1 грудня
13:24, 7 грудня
43
live comments feed...