• Головна
  • Новий навчальний рік почався організовано
09:28, 3 вересня 2013 р.

Новий навчальний рік почався організовано

Підсумки підготовки до нового навчального року на онлайн-прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» підбили заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль та директор Департаменту освіти і науки Володимир Мирошниченко. Передусім, наголосили на організованому початку занять, якому передувала велика робота.

- Втілюючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», ми дали собі зобов’язання створити додатково 1,5 тисячі місць у дитсадках, - зазначив Олександр Коваль. – Уже зараз бачимо, що перевиконаємо їх. Приємно, що збільшується кількість першачків. Влада робить кроки в напрямку розбудови дошкілля.

Окрема тема – оптимізація малокомплектних шкіл. Дії вимушені, наголошують посадовці. Рішення щодо оптимізації мають приймати батьки – адже вони зацікавлені в тому, щоб їх діти навчалися в школах із потужнішою матеріальною базою, можливістю підвезення тощо.

В цьому контексті Олександр Коваль звернув увагу на проблему філіалу (с.Червоний шлях) полтавської школи №12:

- На мою думку, міська влада Полтави не знайшла аргументів, які б переконали батьків у перевазі базового приміщення. І це спричинило їх незадоволення. Влада мусила чіткіше відповісти на питання: як будуть підвозити дітей, як використовувати полишене приміщення.

Обговорили під час прес-конференції і запровадження нових стандартів, згідно з якими минулого року з 1-го класу діти почали вивчати іноземну мову. Аналіз показує: новацію батьки й діти сприймають більш ніж позитивно. Щодо другої іноземної мови, то 56% батьків обрали російську.

Концепція профільної школи, коли старшокласники мають визначатися з майбутньою професією і вибрати відповідні предмети, без проблем прищеплюється у містах, але в селах реалізовуватиметься нелегко.

Почала працювати програма «Відкритий світ», в рамках якої за допомогою інтернет-мережі планується поглибити співпрацю вчителя з кожним учнем. В області обладнання отримали полтавська школа №17 та лохвицька гімназія №1.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...