• Головна
  • Жінки в ЗСУ: що потрібно знати про службу та як підготуватися?
17:00, 14 лютого
Надійне джерело

Жінки в ЗСУ: що потрібно знати про службу та як підготуватися?

Дівчата в ЗСУ. Фото створене 0532.ua у штучному інтелекті

Дівчата в ЗСУ. Фото створене 0532.ua у штучному інтелекті

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, кількість жінок у ЗСУ значно зросла. Зараз вони обіймають не тільки медичні або фінансові посади, але й військові. Забезпечують не тільки фронт, але й тил.

У соціальних мережах дедалі частіше з’являються публікації, в яких жінки радять одна одній, що потрібно вміти та знати, щоб потрапити на службу. Журналістка 0532.ua поспілкувалася з представником ТЦК для того, щоб відповісти на запити жінок, які хочуть, але не знають, як потрапити до лав Збройних сил України. 

Знання та вміння

Актуальним питанням залишається чи потрібно мати якісь знання, щоб розпочати службу в ЗСУ. 

У соціальних мережах жінки рекомендують мати водійське посвідчення, базові навички першої домедичної допомоги та психологічну підготовку.

«Якщо жінка знає, ким вона хоче бути в ЗСУ, тоді й навички та вміння повинні відповідати певним вимогам. Наприклад, якщо жінка хоче бути водієм, то їй потрібні водійські права. Якщо вона хоче бути медиком, то потрібна медична освіта», — говорить Роман Істомін, начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП.

Проте варто зазначити, що для служби у військах потрібні не тільки фахові уміння, але і загальновійськові. Жінку можуть цього навчити у центрах підготовки.

«Якщо брати загальновійськові навички, такі як володіння зброєю, то вони бажані, але зовсім не обов’язкові. Всі, хто поступає на службу до лав ЗСУ, проходять навчання у центрах. Там вони опановують загальновійськову та удосконалюють фахову підготовку, а тільки потім відправляються у військову частину. Якщо навички будуть – це плюс, не будуть - отримають у процесі навчання», — додає представник ТЦК.

Жінки в ЗСУ: що потрібно знати про службу та як підготуватися?, фото-1

Я готова служити, куди мені звернутися?

Після того, як жінка визначилася з тим, де вона може використати свої навички та знання, потрібно починати планувати свою майбутню службу.

«Основний вид служби для жінок – служба за контрактом. Маючи бажання та вирішивши, ким майбутня військовослужбовиця хоче бути в армії, вона повинна знайти військову частину, де б вона хотіла проходити військову службу. Там пройде тестування, отримає направлення, на яку посаду її приймуть, і вже потім звертається у ТЦК. Це більше про мотивацію, коли жінка знає, ким хоче бути, і де служити», — відповідає на питання Роман Істомін.

Документи та процедура оформлення особової справи майбутньої військовослужбовиці

Для військової частини представник ТЦК та СП радить підготувати:

  • особисті документи;
  • документи, які підтверджують наявність відповідної освіти (для медиків);
  • документи, які підтверджують необхідні навички (водійське посвідчення).

Для територіального центру комплектування жінці потрібно мати:

  • відношення з військової частини, в якій вона планує проходити військову службу;
  • особисті документи;
  • фото.

Після того, як майбутня військовослужбовиця прибула у ТЦК їй нададуть детальний перелік необхідних документів та направлять на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). 

Жінки в ЗСУ: що потрібно знати про службу та як підготуватися?, фото-2

Обмеження та можливості

У Збройних Силах України не існує як таких обмежень для жінок, які хочуть служити. Єдиною перешкодою може бути висновок ВЛК та обмеження по законодавству України.

«Військо-лікарська комісія одна - для жінок та чоловіків, як і вимоги для здоров’я. Єдиним обмеження для жінки може бути вагітність. У такому випадку висновок ВЛК буде «Тимчасово непридатна». Служба в ЗСУ - це особливий вид державної служби, тому вона підпорядковується трудовому кодексу. Це не може бути посада в армії, яка передбачає значні фізичні навантаження», — розповідає Роман Істомін.

У ЗСУ немає такого поняття, як «жіночі вакансії», адже всі вакансії доступні. Зараз для фронту і його забезпечення потрібні всі спеціальності.

Жінки в ЗСУ: що потрібно знати про службу та як підготуватися?, фото-3

Останні статичні дані свідчать, що кількість жінок, які служать на різних посадах в армії, становить близько 20%. Головним фактором для них залишається бажання та мотивація боронити рідну землю.

Нагадаємо, що для полтавської розвідроти зібрали необхідну суму на ремонт авто.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#жінки #ЗСУ #Україна #служба
Оголошення
live comments feed...