• Головна
  • "Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів
19:40, 18 січня
Надійне джерело

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів

Колаж: 0532.ua

Колаж: 0532.ua

За період 22-23 рр. деякі журналісти полтавських ЗМІ потрапляли в досить курйозні ситуації, які ставали приводом для обговорень та дискусій не тільки в регіональних, але й в загальнонаціональних медія.  Журналіст 0532.ua вирішив згадати п'ять гостроцікавих моментів за участі місцевих "акул пера", що висвітлюють життя міста та всієї області. Серед цих скандалів, зокрема, інцидент із фейком , погрози щодо вбивства журналістки, війна між редакторкою і депутатом Карповим.

Скандал з фейком на PTV

Полтавський телеканал "PTV UA" оприлюднив на своєму YouTube-каналі відео з елементами фейку. У ньому ведуча заявила, що ЗСУ нібито прорвалися в Донецьк та зайняли аеропорт. Крім того, вона говорить, коли місто Донецьк остаточно звільнять від орків: «Ви будете шоковані, але йдеться не про дні, а про години»

Скріншот з відео PTV

Скріншот з відео PTV

Цю інформацію вподобали сотні тисяч користувачів, але з’ясувалося, що вона не відповідає дійсності.

У коментарях полтавській представниці ІМІ голова ГО “Полтавське телебачення”, директор телеканалу "PTV UA" Богдан Звягольський визнав, що медіа зазнало репутаційних втрат, організація провела установчі збори та змінила керівництво.

За словами Звягольського, це був робочий матеріал майбутньої сатиричної передачі, і він не мав потрапити до загального доступу. 

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-2

“Я не відкидаю, що зроблено це було заради хайпу. У будь-якому разі підприємство зазнало репутаційних втрат і це моя провина як керівника. Останнім часом я не досить часу приділяв команді й залишив її без відповідного контролю”, – сказав він.

Одразу після інциденту був проведений збір громадської організації, де пан Звягольський склав свої повноваження і новим головою Полтавського телебачення обрали Андрія Орлова. 

Погрози вбивством журналістці "Полтавської хвилі" від депутатів

Журналістка інтернет-видання “Полтавська хвиля” Анастасія Мацько на своїй фейсбук сторінці виклала пост, де розповіла, що їй погрожували під час сесії міської ради 29 березня депутат районної ради Сергій Бойко та керівник інспекції з благоустрою Максим Малько.

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-3

Медійниця зазначила, що під час сесії до неї підійшли обидва посадовці із запитанням: «Что, девочка, до*зделась»? Далі вони, як висловлюється, нецензурно починають погрожувати їй фізичною розправою й обіцяють, що без свідків «объяснят поподробнее».

"Думаєте, це було десь пізно вночі у забитому районі міста, а чоловіки — кримінальні авторитети? Ні. Це було у будівлі міської ради, якраз під час сесії", - говорить Анастасія.

Після інциденту журналістка написала заяву в поліцію.

Світлина - видання "Полтавська хвиля"

Світлина - видання "Полтавська хвиля"

Сергій Бойко в коментарі представниці ІМІ заперечив, що погрожував журналістці. За його словами, це все було не так.

"Немає ні відео погроз, ніяких доказів. Ніхто їм не погрожував. Це все надумане і роздуте”, – сказав Бойко.

Також заперечив погрози й Максим Малько.

“Ми стояли в холі міської ради. Виходили пан Іващенко, Бражник, ця дівчина, я не знаю хто вона така, ще були якісь журналісти. Потім вони підійшли до пана Бойка, почали сперечатися, кричати. Це все. Навіщо погрожувати їй, за що, це вигадки. 100% погроз їй не було”, – сказав представниці ІМІ Максим Малько.

Водночас свідком погроз став журналіст “Полтавської хвилі” Єгор Рудь, який чув мати й погрози від депутатів. 

“Це не вперше на журналістів нападають. Але я вперше бачу, щоб так нахабно. Сподіваюся, поліція вживе заходів", – сказав Рудь.

Свідком інциденту також став і журналіст Микола Лисогор. Про що розповів увласному телеграм – каналі «Фонтан за мільйон»:

Скріншот з публікації "Фонтану за мільйон"

Через понад шість місяців, після скандалу у міській раді, одному із чоловіків все ж вручили підозру у погрозі вбивством журналістці. Її отримав депутат та заступник голови Подільської районної ради Сергій Бойко. Наразі він підозрюється у кримінальному правопорушенні.

Редакторка «Коло» Тетяна Цирульник подала в суд на Карпова

Ще один скандал за участю полтавських журналістів стосувався головної редакторки онлайн-видання «Коло. News Новини Полтави» Тетяни Цирульник. Вона звернулась до суду із позовом про захист своєї честі, гідності та ділової репутації. Медійниця звинувачувала тодішнього секретаря міськради Полтави, депутата від партії «Європейська солідарність», блогера Андрія Карпова у тому, що він завдав їй моральної шкоди. 

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-5

На сайті "Коло" вона написала відкрите звернення до лідера партії Європейська солідарність Петра Порошенка, у якому просила його захисту від дій Андрія Карпова, який, за словами Цирульник, звів на неї наклеп, увів у оману десятки тисяч своїх підписників і організував проти неї цькування у Інтернеті.

Заголовок матеріалу

Заголовок матеріалу

Як висловлюється Тетяна Цирульник, її не цікавив блогер Андрій Полтава, доки його не обрали депутаом міської ради Полтави від партії ЄС, а потім – секретарем міської ради Полтави.

Наприкінці жовтня 2022 року Карпов на своєму телеграм-каналі написав, що він потрапив до лікарні, попросив про допомогу і опублікував номер карти, на яку можна було скидати йому гроші. 

Медійниця "Коло" зробила з цього новину й додала скрін його допису.

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-7
"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-8

«Карпов мене просто оббрехав: він повідомив на своїх сторінках у соцмережах, що я начебто написала статтю про те, що Карпов планує операцію зі зміни розміру статевого органу», — говорить Цирульник.

Невдовзі Карпов з цього приводу написав пост. 

"Фейки, погрози, насильство та цькування": топ п'ять найгучніших скандалів за участі полтавських журналістів, фото-9

До цього допису, як бачите, депутат додав скрін з назвою сайту «Коло. News Новини Полтави», сторінку Тетяни Цирульник у соцмережах, її біографічні дані і, як висловлюється журналістка, усіляко у коментарях заохочував введених у оману своїх підписників лити на неї бруд.

«Я ніколи не писала про статеві органи Андрія Карпова. Ніколи. Ні прямо, ні опосердковано, ні у чернетках, ні у кеші, ні у скрінах цього факту не зафіксовано. Про те, що Андрій Карпов лягає на операцію і збирає кошти – дійсно, було 2 публікації, які я намагалась писати максимально коректно. Визнаю, я зробила невірне припущення про кошти, які дійсно збирав Карпов під постом про свою майбутню операцію: їх він планував витратити не на саму операцію, а не своє відновлення після неї. Погодьтесь, журналіст має право робити висновки і припущення з отриманої інформації. Та й помилка не критична – бо не на ЗСУ Карпов збирав гроші, а на своє здоров’я як не крути», - говорить Цирульник.

Після опублікованого публічного звернення до партії «Європейська солідарність», Тетяна Цирульник в соцмережах отримала коментар політикині Ірини Геращенко. Членкиня «ЄС» закликала обидві сторони до толерантності та порозуміння. 

Поки невідомо, як саме ця справа закінчиться. Однак судовий процес через кіберцькування ще триває.

Журналістку Тетяну Цирульник просто неба вдарили в обличчя  

Приблизно через півроку після курйозного скандалу з Андрієм Карповим, журналістка та головна редакторка ІВ «Коло» Тетяна Цирульник потрапила ще в один інцидент.

За інформацією ІВ «Полтавщина», невідомий чоловік у Полтаві цілеспрямовано штовхав і вдарив колегу в обличчя. Це трапилося, 9 травня, біля Меморіалу солдатської слави під час покладання квітів.

Кадр з відео Віталія Скобельського / проект «Свобода Слова»

Кадр з відео Віталія Скобельського / проект «Свобода Слова»

Як зазначає видання, один з учасників акції покладання квітів прийшов із портретом свого батька. Присутня там журналістка Тетяна Цирульник назвала це російськими наративами, порівнявши з проросійською акцією «Безсмертний полк».

«Я абсолютно не підтримую ідею, що моя особиста акція пов’язана із якимись кремлівськими акціями», — сказав чоловік.

Фото: ІВ "Полтавщина"

Фото: ІВ "Полтавщина"

На суперечку агресивно відреагував інший чоловік, який спершу з нецензурною лайкою запропонував Цирульник «іти звідси». Після того як журналістка заперечила, що це публічне місце, вільне для всіх, чоловік спершу силою виштовхав її з простору перед меморіалом, а потім ще й ударив її по обличчю.

Кадр з відео Віталія Скобельського / проект «Свобода Слова»

Кадр з відео Віталія Скобельського / проект «Свобода Слова»

Цей епізод потрапив на відео, яке опублікував автор проєкту «Свобода Слова» Віталій Скобельський. Там видно, що Тетяна Цирульник робила фото, а в цей час на неї накинувся чоловік зі словами: «Чуєш, курво, йди на*** звідси!» — і виштовхав її подалі від монументу, а потім ударив по обличчю.   

За фактом насильства щодо журналістки видання “Коло” Тетяни Цирульник поліція Полтави відкрила кримінальне провадження

Журналістку "Зміст" вигнали з наради

У середу, 9 серпня, журналістку видання «Зміст» попросили покинути нараду в Полтавській міській раді щодо цивільного захисту і військових закупівель, на яку напередодні запросили медійників. 

Фото редакція «Змісту»

Фото редакція «Змісту»

Редакція опублікувала про це пост в телеграмі. Медійники зазначили, що вийти із зали й очікувати на висновки попросили з ініціативи депутата Євгена Диканя після завершення обговорень. Водночас ніхто з членів наради не був проти присутності представниці ЗМІ, однак і не висловив незгоди з позицією депутата.

Євген Дикань аргументував свою вимогу так: «Тепер стоп. Як депутат, я проти, щоб журналісти чули зараз хто і що. Звичайно, сидить, записує. Я ж кажу».

У редакції вважають, що чиновник змусив журналістку покинути приміщення, бо він проти, щоб громада знала про закупівлі військовим, за які платить.

Видання звернулося до керівників партій, що становлять більшість у Полтавській міській раді, з проханням вплинути на своїх представників у частині забезпечення прав журналістів і принципів свободи слова. Подібні звернення також планують направити у відповідні комітети Верховної Ради, офісу омбудсмана та правозахисні організації.

***

Представники ЗМІ формують масову свідомість суспільства та є обличчям місцевої громади. Попри всі скандальні ситуації журналістам необхідно відстоювати свої права. І, у разі чого, визнавати власні помилки, бо, як демонструє практика, втратити довіру аудиторії дуже просто, але надто важко її відновити. 

Стежте за новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#журналісти #скандали #Полтава #ЗМІ
Оголошення
live comments feed...