• Головна
  • Пішов з життя відомий архітектор та містобудівник Ігор Криницький
14:59, 11 січня
Надійне джерело

Пішов з життя відомий архітектор та містобудівник Ігор Криницький

Ігор Криницький. Фото з відкритих джерел

Ігор Криницький. Фото з відкритих джерел

Вчора, 10 січня, у Полтаві після тяжкої хвороби помер Ігор Володимирович Криницький, видатний український будівничий та талановитий архітектор. Він прожив плідне, багате на події життя, яке присвятив Полтаві.

Свій шляху у професії почав, вступивши до Полтавського будівельного технікуму, який закінчив у 1959 році.

А у 1967 р. Закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут, 1971 р. — факультет підвищення кваліфікації Московського архітектурного інституту за спеціальністю «Містобудування».

1959-1961 рр. — працював у Полтавському Облпроекті, 1961-1993 рр. — у Полтавському філіалі Харківського державного проектного інституту «Укрміськпроект», 1993-2002 рр. — у Полтавському державному проектному інституті містобудування «Міськбудпроект».

З 1967 р. — керівник архітектурної групи, з 1975 р. — головний архітектор проектів.

З 1971 р. — член Національної спілки архітекторів України. Дипломант багатьох республіканських оглядів-конкурсів на кращі побудовані об’єкти. Відзначений численними грамотами й подяками Держбуду України та органів місцевого самоврядування.

У творчому доробку Ігоря Криницького, зокрема, проекти детального планування житлових районів: Супрунівського, Центральних мікрорайонів, та Південно-Західного, поліклініка 2-ї міської лікарні (вул. Монастирська); середні загальноосвітні школи: № 14, № 26, № 29; учбовий корпус «ДТСААФ» будівля курсів громадянської оборони (вул. Р. Кириченко); реконструкція плавального басейну «Дельфін» (вул. Європейська); будівля адміністрації Київського району(площа Зигіна); елітний житловий будинок ЖБК «Академічний» (на кільці Березового скверу), житлові будинки на західній стороні Соборного майдану.

Він був співавтором розбудови комплексу ПДПУ ім Короленка, добудови блоку лекційного залу до головного корпусу обласної лікарні, будинку радіо, житлового району “Алмазний”, мікрорайону “Половки”, розпланування і забудови мікрорайону «Сади-1» а також багатьої об’єктів у всіх куточках області.

Ігор Криницький був людиною енциклопедичних знань, інтелігентим та порядним. Захоплювався музикою та спортом, любив свою родину. Йому неодноразово пропонували працювати у інших містах і навіть за кордоном. Однак, він лишався в Полтаві і до останнього був вірним рідному місту.

Прощання з Ігорем Криницьким відбудеться завтра, 12 січня, об 11:30 біля моргу ПОКЛ. Ім Скліфосовського (вул. Шевченка, 23).

Пам’ять про нього завжди житиме у серцях містян!

Світла пам’ять!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архітектор #Ігор Криницький #будівельник
Оголошення
live comments feed...