• Головна
  • Хліб шкідливий для птахів: міф чи реальність?
14:10, 11 січня
Надійне джерело

Хліб шкідливий для птахів: міф чи реальність?

Пташка їсть хліб. Фото згенеровано ШІ

Пташка їсть хліб. Фото згенеровано ШІ

У холодний період року турбота про птахів стала особливо помітною. На вулицях, у парках, біля водойм дедалі частіше зустрічаються люди, які годують пернатих хлібом.

У соціальних мережах розгорілася дискусія навколо годування птахів хлібом. Деякі люди стверджують, що таке підгодовування може не лише зашкодити здоров'ю пернатих, а й наразити їх на небезпеку. 

Кандидатка ветеринарних наук, доцентка, головна лікарка клініки EcoCentr Lokes Терезія Локес-Крупка розповіла журналістам 0532.ua чи справді хліб шкідливий та про що варто пам’ятати годуючи птахів.

- Терезіє Петрівно, у соціальних мережах все частіше починають обговорювати тезу про те, що хліб шкодить птахам. Як фахівчиня скажіть це правда чи міф?

-Правда, тому що хліб не є природним продуктом, який знаходиться у дикій фауні. У хлібі досить багато домішок і це не природний елемент харчування птахів. Навіть, те що ми годуємо качок, лебедів, голубів хлібом може бути небезпечно для них та нашкодити їх здоров’ю. Якщо це дикі птахи, наприклад ворони або сороки, то там взагалі інша історія. Їм потрібні м'ясо й різні комахи. Зараз дуже часто в екоцентрах та парках, де утримують птахів, є повідомлення про те, що не рекомендовано або заборонено годувати хлібом. Але, на жаль,  дітки та взагалі відвідувачі купують хліб і це проблема.

Дитина годує пташку. Фото згенеровано ШІ

Дитина годує пташку. Фото згенеровано ШІ

-В чому саме небезпека підгодовування птахів хлібом? Які для них можуть бути наслідки?

-По перше, хліб просто не засвоюється в організмі птахів. Можуть виникати ентерити. Такі захворювання виникають через те, що хліб незвичний для шлунку птахів. Він не перетравлюється. Це не токсично, але хліб не має жодної користі. 

Пташка та хліб. Фото згенеровано ШІ

Пташка та хліб. Фото згенеровано ШІ

- Скажіть, будь ласка, про що варто пам’ятати, якщо людина хоче погодувати птахів?

- Спочатку потрібно пам’ятати, що дикі птахи можуть бути рознощиками хвороб, які можуть бути заразними як для людини, так і для тварини. Дуже багато видів птахів, яких ми можемо бачити травмованими чи нам здається, що конкретний птах «нещасний», але вони можуть харчуватися і без допомоги людини.  Інші птахи, які живуть з ними в зграї будуть підлітати й підгодовувати їх, тим що знайшли. Це може бути якась мишка, інше м'ясо, горішок. Наприклад, якщо це голуби, то вони також можуть один одному допомагати. 

- А якщо людина все ж таки вирішила погодувати пташок, то як краще це зробити?

- Якщо людина хоче допомогти, то краще взяти якесь насіння, але не смажене та не солоне, бо сіль це не гарний елемент у харчуванні птахів. Також можна взяти зерно. Зараз можна знайти зернові суміші для птахів різної цінової політики.

Редакція 0532.ua  закликає ставитися відповідально до підгодовування пташок. Дбайте про життя та здоров’я пернатих, адже вони окраса навколишнього середовища!

Нагадаємо, на Полтавщині хочуть створити ще два нових заказника.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Птахи #зима #хліб #шкода
Оголошення
live comments feed...