• Головна
  • Понад 300 полтавців взяли участь у медичному обстеженні, яке показало підвищений тиск у майже половини
15:40, 10 січня
Надійне джерело

Понад 300 полтавців взяли участь у медичному обстеженні, яке показало підвищений тиск у майже половини

Обстеження полтавців. Фото: «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Обстеження полтавців. Фото: «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Понад 300 полтавців взяли участь у медичному обстеженні, яке показало підвищений тиск у майже половини, а у чверті – високий рівень глюкози у крові. Про це повідомили в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

Протягом грудня 2023 року медики обстежили понад 300 співробітників шести підприємств та установ Полтави на наявність факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Понад 300 полтавців взяли участь у медичному обстеженні, яке показало підвищений тиск у майже половини, фото-1

За допомогою експрес-тестів було проведено аналіз крові, який виявив підвищений рівень глюкози у крові 73-ох обстежених, підвищений рівень холестерину — у 38-ми, а підвищений артеріальний тиск – у 133-ох полтавців. Окрім цього, свою залежність від вживання тютюну визнало 66 чоловіків і 3 жінки (курять щоденно).

Серед обстежених переважну більшість склали чоловіки (94%), а віковий склад розподілився наступним чином: 31-40 років – 22%, 41-50 років – 31,6%, 51-60 – 29,3%, 61-70 років – 16%, старше 71 років – 1%.

Понад 300 полтавців взяли участь у медичному обстеженні, яке показало підвищений тиск у майже половини, фото-2

«Обстеження відбулось у рамках інформаційної кампанії «Стань на варті свого серця», яка спрямована на зниження поширеності поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань. Особливу увагу медичні фахівці приділяли чоловікам віком старше 35 років, адже саме вони зазвичай більш схильні до шкідливих звичок і менше, ніж жінки, слідкують за своїм здоров’ям, ігнорують симптоми тих чи інших захворювань, звертаються до лікарів набагато пізніше, коли недуга вже не дозволяє жити повноцінно. Статистика також свідчить, що середня тривалість життя чоловіків на 10 років менша, ніж жінок», – зазначила Ніна Дурдикулиєва, керівник Полтавського обласного центру громадського здоров'я Полтавської облради.

Окрім визначення рівнів цукру, холестерину у крові та вимірювання артеріального тиску, фахівці обчислили індекс маси тіла та надали детальні рекомендації щодо здорового харчування всім охочим. Кожному, хто за отриманими показниками обстежень перебуває у зоні підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, було рекомендовано терміново звернутися до свого сімейного лікаря. Адже своєчасно розпочате лікування дозволить уникнути важких ускладнень.

Основними причинами розвитку серцево-судинних  захворювань є поведінкові фактори ризику: споживання тютюну й алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність. Комплексне дослідження STEPS, проведене у 2019 році, виявило досить високу поширеність цих факторів ризику серед українців.

Запобігти розвитку захворювань допоможе здоровий спосіб життя:

  • Підтримка нормальної маси тіла;
  • Відмова від тютюнокуріння;
  • Відмова від алкогольних напоїв;
  • Регулярна фізична активність (від 30 хв щодня);
  • Обмеження споживання солі (до 5 г на добу для дорослої людини — трохи менше чайної ложки, включно з «прихованою сіллю» в маринадах, копченостях, ковбасах, соусах і навіть у звичайному хлібі);
  • Збалансоване харчування (у раціоні мають бути крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень, риба);
  • Зменшення стресів (чудовою профілактикою впливу стресів на організм є легкий біг, плавання, йога, прогулянка на природі).

Інформаційна кампанія «Стань на варті свого серця» реалізується громадською організацією «Життя» у партнерстві з ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Вона здійснюється у рамках проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарії та має на меті скорочення поширеності неінфекційних захворювань в Україні й запобігання передчасній смертності від НІЗ в Україні.

У рамках кампанії було розроблено низку матеріалів, а саме буклет, плакат, сайт та серію відеороликів задля підвищення обізнаності населення, зокрема, чоловіків середнього віку, щодо факторів ризику захворювань серця й судин та поширення здорових моделей поведінки. 

Нагадуємо, Полтавщина отримала більше тридцяти апаратів штучної вентиляції легень від італійських благодійників.

Раніше ми також писали, що в Україні вперше можна буде лікувати безпліддя державним коштом.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обстеження #лікування #лікарі #медицина #Полтавський обласний центр громадського здоров’я
Оголошення
live comments feed...