• Головна
  • Почнемо читати дитячу літературу з раннього віку
Новини компаній
09:43, 6 січня

Почнемо читати дитячу літературу з раннього віку

Новини компаній

Неможливо передати всі позитивні сторони раннього читання книг у дитинстві. Це і стрімке розширення словникового запасу, знань про навколишній світ, розвиток довільної уваги – такої необхідної для навчання. А ще дитина здобуває найкориснішу звичку у житті – прагнення читати. А навчити малюка любити книги неважко, якщо послідовно з раннього віку читати разом з ним дитячу художню літературу.

Почнемо читати дитячу літературу з раннього віку, фото-1

Коли починати знайомити малюка з книгою?

Одного разу Василя Сухомлинського запитали, коли варто починати виховувати дитину. Він у свою чергу запитав, скільки років нащадку. Батьки відповіли: «Дев’ять років». «Ви запізнилися рівно на дев’ять років», - відповів великий педагог. У випадку привчання до книги все так само – перші книжечки-іграшки варто давати малюку вже у перший рік життя.

Якщо розглядати сучасну дитячу літературу з точки зору віку юного читача, то видання можна розподілити наступним чином:

  • Книги для найменших, для дітей 1-3 років. Більшу частину сторінки займають ілюстрації з невеликою кількістю деталей, а тексту зовсім небагато. Часто такі книжечки виготовляють у вигляді якогось іграшкового звірятка тощо.
  • Література для дошкільнят – від 3 до 6 років. Це можуть бути різні казки, віршики, які можна розглядати разом з дитиною, поступово навчаючи малюка літер і читанню по складах.
  • Видання для молодшого шкільного віку ( до 11 років) містять досить багато тексту, ілюстрацій менше, хоча часто вони відіграють додаткову роль в діалозі читача та автора.
  • Твори для підлітків ( до 15-16 років) – це особливий пласт мистецтва слова з яскравою образною мовою, з героями-ровесниками читача, які потрапляють в різні пригоди.

Всі ці види дитячої літератури купити можна в інтернет-магазині «Дім Книги» https://dk-books.com/catalog/3441/

Що пропонують вітчизняні видавництва дитячої літератури?

Сучасна поліграфія пропонує для наших діток надзвичайно гарно оформлені якісні видання. Перегляньте підбірку актуальних творів для маленьких читачів від кращих українських видавництв:

  • «Квітка сонця: Притчі, казки, оповідання» Василя Сухомлинського (видавництво «Школа», Харків) неодмінно сподобається молодшим школярам, адже більшість цих творів геніальний педагог писав разом зі своїми учнями на уроках мови.
  • «Дикі тварини» із серії «Картинки для дитинки» ( видавництво НБК) адресована найменшим читачам. Оригінальна форма – квадрат із заокругленими кінцями, об’ємні палітурки роблять книжечки цієї серії схожими на подушечки, якими так цікаво гратися і розглядати.
  • « Русалонька із 7-Б та загублений у часі» Марини Павленко (видавництво «Тезис», Вінниця) – українська дитяча література для підлітків, повість, в якій химерно переплелися дійсність і мандри у часі, радощі і проблеми сьогодення та таємниче прокляття з минулого.
  • «Небилиці» Марти Чопик – вірші, адресовані малюкам-дошкільнятам. Видання оформлене оригінальними ілюстраціями. («Навчальна книга – Богдан»).
  • «Ведмедрівка». Велика різдвяна мандрівка ведмежої родини навколо світу – ось про що повість-казка Каспаравічюса Кястутіса, яка сподобається як молодшим, так і середнім школярам.

Ці та інші твори можна купити в інтернет-магазині «Дім Книги». Вибирайте найкращі книги для вашої дитини!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...