• Головна
  • Як зацікавити першокласників вивчати українську мову
Новини компаній
09:41, 6 січня

Як зацікавити першокласників вивчати українську мову

Новини компаній

Перший клас – неповторна пора для кожного школяра. Найголовніше в цей період – навчитися читати, писати, лічбі і рахунку. Українська мова для 1 класу поділяється на уроки письма і читання, але забезпечує ці обидва дидактичні завдання один підручник – буквар. Також необхідні різні додаткові посібники та робочі зошити. Розглянемо детальніше весь необхідний набір книг для вивчення української мови в перший рік початкової школи.

Як зацікавити першокласників вивчати українську мову, фото-1

Вчимося читати і писати: що потрібно першокласнику

Для ефективного навчання читанню і письму типовою програмою НУШ (під ред. Савченко О.) передбачено реалізацію декількох змістових ліній:

  • «Взаємодіємо усно»: розвиток комунікативних навичок;
  • «Читаємо»: формування повноцінної навички читання;
  • «Взаємодіємо письмово»: повне освоєння навички письма;
  • «Досліджуємо медіа»: формування вміння оцінювати медіапродукти;
  • «Досліджуємо мовні
  • явища»: дослідження мовних одиниць з метою опанування початкових лінгвістичних знань.

Всі ці змістові лінії реалізуються в інтегрованому курсі «Українська мова. Навчання грамоти». Для ефективного учбового процесу знадобляться підручники для першокласників з української мови - «Буквар» та для післябукварного періоду, зошити – прописи, зошити-супутники буквара для друку, книги для додаткового читання. Підібрати такі посібники можна в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан» https://bohdan-books.com/catalog/3153/

Як вибрати кращі посібники для 1 класу з української мови

Вибираючи підручники для своєї дитини, варто послуговуватися кількома вивіреними критеріями.

Переконайтесь, що книги мають гриф МОН України. Це свідчить про відповідність чинним програмам та наявність перевіреного методичного забезпечення.

Перегляньте текстове наповнення підручника: твори повинні бути різноманітні за жанром, з поступово наростаючою складністю та певним виховним потенціалом.

Оформлення підручника також має значення. Ілюстрацій має бути в міру, надто барвистий посібник тільки відволікатиме дитину.

Купляючи з української мови робочий зошит (1 клас), переконайтесь, що він підходить до підручника, за яким вчиться дитина.

Топ посібників для навчання грамоти

Пропонуємо підбірку популярних підручників для першокласників з української мови, а також додаткової літератури та зошитів:

  • «Букварикова світлиця. 1 клас. Мала й велика Україна. НУШ» М. Чумарної поступово вводить дітей в барвистий світ образів: починаючи від найближчого оточення (сім’я, родина, друзі) до понять «Україна», «Батьківщина».
  • «Українська мова. Буквар» у двох частинах, автор М. Чумарна, реалізує змістові лінії інтегрованого курсу навчання грамоти, відповідає чинним програмам НУШ. Багатий фольклорний матеріал, доцільні ілюстрації, новизна методичних підходів вигідно вирізняють підручник серед інших.
  • «Пишемо каліграфічно. Зошит-тренажер. НУШ» для 1 класу Н. Будної містить зразки написання рядкових і великих літер української абетки відповідно до «Єдиних зразків каліграфічного письма букв та їх з’єднань». Використання зошита допоможе освоїти навички правильного письма, сформує гарний почерк у дитини.

Підберіть перший навчальний комплект для свого першокласника для ефективного і успішного навчання грамоти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...