• Головна
  • Муки очікування: пані Світлана з Полтавщини вірить у краще
Новини компаній
11:00, 20 грудня 2023 р.

Муки очікування: пані Світлана з Полтавщини вірить у краще

Новини компаній

В 51-річної пацієнтки з Полтавщини під час первинного огляду напочатку вересня мобільній гінекологічній бригаді вдалося виявити здорову кісту яєчника. Діагноз жінці підтвердили приблизно за тиждень, зробивши ультразвукове дослідження, і пацієнтку направлено до онкологічного диспансеру на проведення оперативного втручання.

Історія Світлани Прокопенко (ім'я змінено на прохання пацієнтки) нагадує будь-яку з сотень інших історій, що пройшли через руки мобільних гінекологічних бригад, та все ж вона особлива. Жінка живе у досить великому селі неподалік Миргорода на Полтавщині. В селі Лютенька до війни жило більше за 3 тисячі людей, а зараз, коли регіон опинився на другій лінії оборони, - до села приїхало ще майже тисячу переселенців. І зважаючи на те, що пані Світлана попросила про анонімність, ми не можемо назвати її професію. Проте вона точно є важливою частиною сільського життя - і сільської інфраструктури, та знає більшу частину своїх односельців. Тому про те, що до Лютеньки приїде мобільна гінекологічна бригада, Світлана Василівна дізналася однією з перших.

«Оголошеннями та об'явами про те, що вони приїдуть, буквально забомбили: розповідали про це й окремо в Територіальній громаді, і в лікарні, і ще лікарі окремо в нас підключені до Facebook, тож писали декілька раз, що з Полтави до нас приїдуть гінеколог і кардіолог. Думаю, немає жодного мешканця села, хто б не знав», — пояснює Прокопенко основи сільської комунікації на Полтавщині.

За словами жінки, в Лютеньці досить нова і непогана амбулаторія, будинок якої побудований менш за два роки тому. Каже, що і обладнання всередині є, і місця вистачає — проте лікарям доводиться приїжджати з інших сіл, а в самій амбулаторії чергує тільки акушерка.

«Тож ви не уявляєте, що почалося в день прийому, коли приїхали лікарі, гінеколог та кардіолог. Це ще у перших числах вересня було, тепло - і народ весь вишикувався перед будівлею. Почали списки укладати, хто куди, ажіотаж! — розповідає Світлана Прокопенко. — Більше пішло до кардіолога, там ще чоловіків набігло достатньо, а я — одразу до гінеколога записалася, там хороша жінка і спеціаліст, Тамара Величко»

Пацієнтка розповідає, що власне огляд багато часу не забрав. Ще й безкоштовно, каже вона. Проте в амбулаторії немає апарату УЗД, відтак, не було можливості зробити ультразвукове дослідження і в самої бригади (машину в Полтаві не укомплектували апаратом). Тож лікар проводила первинний огляд без спецтехніки, на око.

«Мою проблему вона побачила одразу, і сказала мені: пані, є проблема. Звісно, вона мене приголомшила, але і заспокоїла водночас — ввела в курс, що мені треба робити, аби не було зле, і я могла себе нормально підтримувати, — розповідає пацієнтка. — Хоча я на самих початках, звісно, була в шоці».

Лікар Величко одразу попередила: розмір кісти і її характер не залишають інших опцій, окрім оперативного втручання. Світлана каже, що ще й підготувала психологічно — щоб не відчувала дискомфорт і острах. Для підтвердження діагнозу їй довелося поїхати до Полтави (це за 120 км від села), зробити ультразвукове дослідження — після нього питання про потрібність операції вже не стояло. Вже кілька тижнів пані Світлана очікує в міському онкодиспансері, приймає пігулки і відчуває себе, за її власними словами, «досить середньо».

«Поки дату мені не призначили, зате передали дуже досвіченому лікарю, який зараз мною займається. Це професіонал, дуже непогана людина, і вже немолодий, - описує свого лікаря пані Світлана. - Проте я зараз, знаєте... Розумію, що видужання в принципі можливе, і що мені треба робити. Але от що саме на мене чекає після втручання - мені не казали. Не казали нічого, обіцянки тут марна справа. Проте враховуючи, що я зараз вже тут, саме оперативне втручання має пройти вже десь от-от».

Зазначимо, що мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...