• Головна
  • Що краще форекс чи криптовалюта?
Новини компаній
09:43, 27 листопада 2023 р.

Що краще форекс чи криптовалюта?

Новини компаній
Що краще форекс чи криптовалюта?

Світ заробляння грошей різко змінився за останнє десятиліття, регулярно запроваджуючи нові фінансові інструменти та відкриваючи унікальні можливості для тих, хто може ними скористатися. Якщо залишити осторонь «традиційні» фінансові ринки, ми маємо дві основні галузі, які домінують в умах сучасних фінансистів:

  • Що таке криптовалюта та як вона працює?Криптовалюта – це нові активи, які створили цілий світ нових можливостей для людей, зацікавлених як у спекулятивній торгівлі, так і в довгостроковому зберіганні цінних ресурсів. Розуміння блокчейну дуже важливе, але не обов'язково, якщо ви хочете вийти на цей ринок.
  • Що таке форекс? Форекс – це обмін іноземної валюти досить старий, але не такий старий, як фондовий ринок. Хоча Forex орієнтований насамперед на фіатні валюти та їхні стосунки один до одного, це також найбільший ринок деривативів у світі, де ф'ючерси та інші інструменти торгуються туди та назад цілодобово.

Ці дві абсолютно різні області мають багато спільного, незважаючи на те, що вони працюють з активами, які здаються протилежними за своєю природою та призначенням. Ми почнемо наш аналіз криптовалюти та форекс тут, визначивши криптовалюту та фіатну валюту.

Розуміння Біткойна

Впровадження Біткоіна як концепції відбулося 2008 року, коли анонімний розробник під псевдонімом Сатоші Накамото випустив технічну документацію (білу книгу), в якій виклали ідею реєстру блокчейна, який можна було б використовувати для відстеження транзакцій, гарантуючи, що люди можуть використовувати вбудовану -кам'яну історію угод замість паперових грошей.

У той час концепція блокчейна не була новою. Насправді найбільш ранні пропозиції про такі реєстри були зроблені наприкінці 1980-х років. У 2008 році, після сумнозвісної фінансової кризи, спричиненої частково використанням фіатних валют, контрольованих державою, ідея використання децентралізованої грошової системи, в якій нічого не можна змінити за забаганкою центральної влади, стала вельми привабливою для мас.

Для докладного пояснення того, як працює Біткойн, знадобиться окремий посібник, але для наших цілей буде достатньо кількох ключових аспектів:

  • Біткоін-токен (BTC) є записом у цифровому реєстрі, підтримуваному мережею комп'ютерів із вузлами-перевіряльниками (комп'ютери, які роблять нові записи в реєстрі або просто блокують), регулярно оновлюючи дані в реєстрі.
  • Тільки майнери можуть створювати нові блоки і перевіряти будь-яку транзакцію, що вимагає додавання нового запису. Щоб гарантувати, що запис транзакції не є безкоштовним і неприйнятним, ці вузли-перевіряльники повинні виконувати складні обчислення (виконувати роботу). Ця система називається протоколом підтвердження роботи.
  • Біткоін має певну кількість одиниць, які будуть вироблені, що робить його як цінним товаром через його рідкість, так і антиінфляційною валютою, яка не знецінюється, коли мережа випускає більше одиниць.

Як бачите, паперові гроші мають свої недоліки і можуть бути випущені урядами за бажанням, що ускладнює іншим учасникам економіки можливість залишатися незалежними від грошово-кредитної політики, яку проводять їхні політики. Децентралізація досягається завдяки використанню мережі валідаторів, які повинні погодитися додати новий блок, роблячи кожну транзакцію остаточною і незворотною. Саме цей рівень контролю з боку спільноти зробив концепцію Біткойн такою привабливою для перших послідовників.

Знадобилося ще 10 років, щоб BTC по-справжньому злетів і підкорив уми експертів, але це сталося. Масове бичаче зростання дозволило активу піднятися до 69 400 доларів у листопаді 2021 року. Відтоді цей ATH так і не було досягнуто, але це все ще дуже вражаюче бичаче зростання, яке цілком може повторитися в майбутньому.

Форекс чи криптовалюта

Унікальна ідея використання блокчейна як форми валюти і новизна технології зробили його ідеальним живильним середовищем для представників еліти. У ранній період криптоіндустрії багато роздрібних трейдерів вважають за краще використовувати P2P-платформи, щоб переконатися, що вони взаємодіють з іншими ентузіастами криптовалюти. Оскільки транзакції P2P мали бути остаточними, це створювало величезний тиск на гірничодобувний сектор.

Хоча це здавалося мрією для тих, хто цікавиться децентралізованими фінансами, технологія все ще була заплутаною і складною у використанні, що заважало широкому впровадженню. Відсутність інструментів і фінансових інструментів, легко доступних іншим, ускладнювала вихід на ринок. Елітисти також намагалися створити розкол між людьми, які хотіли використовувати фіат, і тими, хто цікавився криптовалютою.

Форекс і криптотрейдинг були двома протилежними таборами, і багато людей не бажали навіть думати про перехід на інший бік.

Форекс vs Акції vs Крипто

Вибір правильного фінансового ринку - складне завдання для новачків, які не мають досвіду інвестування. Складно аналізувати фінансові інструменти та вивчати технічний аналіз уперше. Все здається заплутаним, і величезний обсяг інформації може здатися приголомшливим. Однак порівняти ці ринки можна. Для того щоб зрозуміти, як торгувати на форекс або ж як заробити на форекс, важливо розуміти, що форекс і криптовалюти трохи відрізняються від торгівлі традиційними акціями і товарами.

У кожного ринку є свої переваги і недоліки, але всі вони можуть запропонувати щось цікаве конкретним роздрібним трейдерам та інвесторам залежно від їхніх уподобань і довгострокових устремлінь.

Коли справа доходить до порівняння торгівлі на Форекс і біткойнах, розмова в кінцевому підсумку зводиться до проблеми волатильності. Консервативні інвестори кажуть, що валютний ринок є найбільш нестабільним середовищем, але криптовалюти залишають фіатні гроші позаду, коли справа доходить до коливань. Тільки в травні 2022 року загальна ринкова капіталізація крипторинку перевищила 3 трильйони доларів. Три місяці потому він втратив понад 60% вартості.

Висновок

Суперечка між двома сторонами, форекс або торгівля криптовалютою, що представляють валютний ринок і криптовалютну індустрію, продовжиться і в майбутньому. Важко поєднувати фіат і криптовалюту, але деякі країни готуються до випуску своїх CBDC (цифрова валюта центрального банку), які можуть подолати розрив між цифровими активами і паперовими грошима, до яких ми так звикли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...