• Головна
  • Полтавська влада хоче зекономити на школярах мікрорайону Червоний Шлях
15:04, 24 серпня 2013 р.

Полтавська влада хоче зекономити на школярах мікрорайону Червоний Шлях

Вчора у Полтавській міськраді понад 30 осіб, серед яких – жителі мікрорайону Червоний Шлях, народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Бублик та активісти ВО "Свобода" – близько двох із половиною годин чекали зустрічі з начальником управління освіти Наталією Дороховою.

Громада вимагала від чиновниці пояснення причин закриття початкової школи – філії міської ЗОШ №12.

Як повідомив голова Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Роман Чабановський, доки громада чекала чиновницю, один із активістів помітив на столі документ. Він лежав зверху всіх паперів і стосувався саме 12-ї школи та був призначений для Полтавської ОДА. У ньому йшлося про те, що освітній заклад у мікрорайоні Червоний Шлях закрили рішенням міськвиконкому через невідповідність освітнім послугам. Очевидно, що чиновники хочуть зекономити на дітях майже пів мільйона гривень ціною їхнього переведення в иншу школу. На вимогу місцевих жителів та депутатів Наталія Дорохова жодного документа не показала.

"Чиновниця пояснила присутнім, що проблеми із закриттям філії вона не бачить і рішення вже ухвалене остаточно. Дорохова намагалася довести, що освітній заклад не відповідає стандартам: відсутній комп'ютерний клас, харчоблок, актова та спортивна зали. Окрім того, якість освіти не відповідає вимогам. На запитання, що міська рада та відділ освіти зробили, аби виправити ситуацію перед тим, як затверджувати рішення про її закриття, чиновниця відповіді не знайшла. Усі доводи, як і наполегливі прохання батьків, Н.Дорохова відкидала, мовляв, оптимізація школи – на краще. Проте чиновники, вочевидь, забули, що ніхто не давав місцевій владі ні законного, ні морального права вирішувати питання дитячої освіти наперекір волі громади", – прокоментував події Роман Чабановський.

Після зустрічі з чиновницею громада вирішили провести офіційні збори, де проголосить резолюцію про скасування рішення міськвиконкому і відновлення роботи освітнього закладу, яку надалі передадуть міському голові. У разі відсутності реакції очільника Полтави мешканці Червоного Шляху планують розпочати безстрокову акцію протесту біля міськради, де розіб'ють наметове містечко.

"Ми не залишимо людей із їхньою проблемою сам-на-сам. Надалі продовжуватимемо боротися з місцевою владою, щоби відновити конституційне право дітей на освіту, відновити право місцевої громади вирішувати питання самоврядування, відновити віру у вагу громадського голосу та активности. А знахабнілим обласним чиновникам продемонструвати – час мовчання людей і безкарности за злочини минув", – додав голова Полтавської обласної організації ВО "Свобода".

Оголошення
live comments feed...