18:30, 7 жовтня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтаві пройшла віртуальна екскурсія до часів епохи бронзи: як саме люди поринули у світ таємниць та загадок ексклюзивної шаманки (ФОТО, ВІДЕО)
6-го жовтня у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація проєкту «ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби». Завдяки сучасним технологіям засновники проєкту змогли «оживити» історичну експозицію стародавньої шаманки. Чимала кількість полтавців прийшла поринути у віртуальну екскурсію до світу таємниць та загадок.
Директор «Центру охорони та досліджень пам’яток археології» В’ячеслав Шерстюк говорить, що все розпочалося з майже повністю зруйнованого кургану, який археологи знайшли у 2007 році на Полтавщині в м. Гребінка. Там на глибині кількох метрів їм вдалося виявити кілька цікавих поховань доби ранньої бронзи.
Науковці розкопали рештки п’яти поховань, чотири з яких досить цікаві та ексклюзивні, а саме: шаманки, воїна, «бабці» та «велетня» (мав великий зріст). Люди бронзового віку отримали такі «імена» за артефактами, які відповідали їхнім фізіологічно-віковим особливостям. Ці ж самі артефакти під час цього заходу були на подвір'ї краєзнавчого музею.
Розробники інноваційного проєкту за допомогою віртуальної реальності представили реконструкцію поховання шаманки та її одноплемінників часів бронзової доби.
Під час презентації проєкту гості заходу ніби взяли участь у віртуальній екскурсії з інтерактивною композицією та елементами квесту. Чоловік в окулярах віртуальної реальності знаходився в поховальній камері, дізнався про певні артефакти та взаємодіяв з ними. Це все відображалося на великому екрані.
Щоб більш детально заглибити людей у світ стародавньої шаманки, актори аматорського театру "Малафея" продемонстрували сценічну постановку, в якій чаклунка лікує свого одноплемінника. Приблизно так це виглядало чотири тисячі років тому.
Цю віртуальну екскурсію вже можна проглянути в кількох варіантах: в браузері на комп’ютері або через QR-кодіз телефона за посиланням https://www.codpa.org.ua/category/3d-models/
Над поданим проєктом працювала ціла команда – антрополог, археологи-дослідники епохи бронзи, проектні менеджери, дизайнери, ІТ-розробники, СММ-ники та ще цілий ряд спеціалістів.
Нагадаємо, що у Полтаві провели ексклюзивну екскурсію на 40-метрову дзвіницю Свято-Успенського собору і зібрали кошти на ЗСУ.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...