• Головна
  • За середнім розміром заробітної плати Полтавщина займає 9 місце в Україні
11:08, 20 серпня 2013 р.

За середнім розміром заробітної плати Полтавщина займає 9 місце в Україні

Середньомісячна номінальна (нарахована) заробітна плата штатного працівника підприємств, установ, організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) по Полтавській області за січень–червень 2013р. становила 2907 грн., що на 6,5% більше, ніж за січень–червень 2012р.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, за середнім розміром заробітної плати Полтавщина займає 9 місце серед 27 регіонів України.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належали добувна промисловість і розроблення кар’єрів, де заробітна плата працівників підприємств перевищувала середній показник по області в 1,8 раза, виробництво коксу та продуктів нафтоперероблення – в 1,7 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, з виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування.

Збільшення номінальної заробітної плати за січень–червень 2013р. у порівнянні з січнем–червнем 2012р. зафіксоване в усіх містах та районах області.

Середній розмір заробітної плати за січень–червень 2013р. в усіх містах та районах був вищим за прожитковий мінімум для працездатної особи, разом із тим лише у 6 з них заробітна плата перевищувала середню по області: у містах Комсомольську (4416 грн.), Кременчуці (3343 грн.), Полтаві (2948 грн.) та Диканському (3121 грн.), Гребінківському (2993 грн.) і Полтавському (2965 грн.) районах. Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 72,7% від середнього по області, спостерігався у Пирятинському, Чутівському, Котелевському, Решетилівському та Козельщинському районах.

За результатами обстеження підприємств, установ, організацій серед 350,1 тис. працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на червень 2013р., кожний п’ятий працівник отримав заробітну плату, яка перевищувала 4000 грн. Переважна більшість таких працівників була зайнята у видах діяльності з високим рівнем оплати праці, зокрема на підприємствах добувної промисловості і з розроблення кар’єрів (61,2%), з виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення (52,6%), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (39,5%), з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів (35,0%).

Водночас 18,3 тис. осіб (5,2%) мали нарахування у межах мінімальної заробітної плати (1147 грн.). Найбільша частка таких працівників була зайнята на підприємствах та в організаціях з низьким рівнем середньої заробітної плати: з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, тимчасового розміщування й організації харчування, сфери операцій з нерухомим майном (кожний шостий працівник), з надання інших видів послуг, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (кожний сьомий). Серед працівників, які повністю відпрацювали місячну норму робочого часу (244,0 тис. працюючих), цей показник становив відповідно 1,9 тис. осіб, або 0,8%.

Індекс реальної заробітної плати в січні–червні 2013р. порівняно з січнем–червнем 2012р. становив 108,0%.

Упродовж січня–червня 2013р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 15%, або на 2,3 млн.грн., і на 1 липня 2013р. становила 13,1 млн.грн., що дорівнює 1,1% фонду оплати праці, нарахованого за червень 2013р. 65,6% боргу перед працівниками області утворено на підприємствах-банкрутах.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
«Торбами викидаємо зіпсовані продукти на смітники»: як у Полтаві мешканці двох будинків через перегорілий кабель "виживали" кілька днів без світла
У Полтаваобленерго надали роз'яснення щодо графіків відключення електроенергії
"Це не життя, а виживання": стало відомо, як електрика потрапляє в регіон і чому без світла залишилися близько 70% споживачів Полтавщини
«Світла має стати більше»: в Україні відремонтували потужний атомний енергоблок
Оголошення
live comments feed...