• Головна
  • Лазерна коагуляція сітківки: що це таке і для чого потрібно
Новини компаній
10:45, 22 вересня 2023 р.

Лазерна коагуляція сітківки: що це таке і для чого потрібно

Новини компаній

Сучасні технології дозволяють подолати безліч захворювань та проблем з органами зору. Причому, що важливо, вартість процедур доступна для багатьох людей. Якщо потрібна лазерна корекція зору, ціна на неї не надто велика, натомість завдяки ефективності вдасться заощадити на окулярах або лінзах.

Однією з поширених насьогодні технологій є коагуляція за допомогою лазеру. Вона дозволяє подолати зміни в органах зору, в тому числі при відшаруванні сітківки. Водночас сама процедура відноситься до мікрохірургічних, а це означає, що вона повністю безпечна. Наразі це один з найбільш ефективних способів уникнути сліпоти.

Лазерна коагуляція сітківки: що це таке і для чого потрібно, фото-1

Коли назначають лазерну коагуляцію

Передусім, офтальмолог може назначити лазерну коагуляцію тоді, коли спостерігається розрив сітківки ока. Звичайно перед цим потрібно провести комплексне обстеження органів зору, щоб зрозуміти причину захворювання. Крім того, лише після діагностики лікар визначає яка операція буде проведена – повна або локальна.

До інших факторів, через які може назначатись дана процедура, належать:

  • Відшарування сітківки;
  • Захворювання судин органів зору, в тому числі поява тромбів;
  • Дистрофічні зміни в сітківці;
  • Ретинопатія, як наслідок цукрового діабету;
  • Ретиношизис – поява рідини між шарами сітківки.

Якщо був поставлений один з перелічених діагнозів, варто якомога швидше звернутись за допомогою до офтальмолога.

Не потрібно боятись даної операції. Як вже було зазначено, вона повністю безпечна, нетравматична і дуже ефективна. Це сучасний метод, але він вже випробуваний на тисячах пацієнтів.

Відбувається процедура поетапно:

  • Введення спеціальних крапель в очі пацієнту;
  • Дія променем лазеру на уражені ділянки ока;
  • Огляд пацієнта на випадок можливих побічних ефектів.

Вся операція займає від 30 до 60 хвилин, куди входять підготовчий та фінішний етапи. Анестезія не потрібна, як і перебування пацієнта в лежачому положенні. В рідкісних випадках можуть спостерігатись запаморочення, але воно швидко проходить. Взагалі процедура не викликає якогось суттєвого дискомфорту, як і післяопераційний період.

Втім, дуже важливо зрозуміти, що саме призвело до появи проблеми. Отслоение сетчатки причины можуть бути різними, і одна з них – це ігнорування необхідності щорічного огляду в офтальмолога. Особливо, якщо людина входить у групу ризику через спадковість, травми очей або голови та специфічність професії.

Наскільки дана процедура безпечна

Лазерна коагуляція цілком безпечна, хоча й вимагає від пацієнта дотримуватись певних правил під час реабілітації. Зокрема – не вживати алкоголь перший тиждень, відмовитись від гарячої ванни та сауни, фізичних навантажень, переглядів телевізору, сидіння за комп’ютером або телефоном.

Звісно, можуть виникнути ускладнення, але вірогідність цього мінімальна, якщо звертатись у перевірену клініку, де використовується якісне сучасне обладнання, а операцію проводить кваліфікований та досвідчений лікар.

Самі ускладнення можуть бути наступними:

  • Набряки тканин на тих ділянках, де діях лазерний промінь. На щастя, це не спричиняє сильного дискомфорту, а набряки проходять протягом кількох днів;
  • Запалення в радужці. Такого майже не трапляється, якщо офтальмолог має значний досвід у проведенні подібних операцій. Позбутись запальних процесів можна за допомогою повторного проведення процедури;
  • Фізичний дискомфорт. Щоб розібратись з його причиною варто знову відвідати лікаря й описати симптоми.

Додатковими побічними ефектами можуть бути головний біль, запаморочення, нудота. Вони можуть проявитись протягом першого тижня після лазерної коагуляції. В такому випадку теж потрібно звертатись до офтальмолога.

+38 (050) 405-20-00

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...