• Головна
  • Травми очей: які бувають та як лікувати
Новини компаній
12:44, 22 вересня 2023 р.

Травми очей: які бувають та як лікувати

Новини компаній

Серед різноманітних травм найбільш небезпечними вважаються травми очей. І це не дивно, адже органи зору не мають здатності до регенерації, натомість серйозне порушення їх роботи може призвести до повної втрати зору. Саме тому кращі офтальмологи Полтави акцентують увагу на необхідності відповідально ставитись до свого здоров’я, уникати будь-яких ризиків, що можуть спричинити травми очей.

Втім, будь-яка людина не застрахована від цього. На жаль, повністю вберегтись не вдається нікому, а причиною травми може стати банальна аварія на дорозі, падіння на слизькій кризі, зайняття екстремальними видами спорту тощо.

Також варто додати й деякі дії, які не травмують органи зору безпосередньо, але призводять до не менш небезпечних наслідків. Мова йде про інфекції. Люди брудними пальцями протирає очі, через що у слизову заноситься інфекція, яка знаходить сприятливе середовище та починає активно діяти. Вже зовсім скоро з’являється запалення, і при ігноруванні проблеми швидко переходить у гостре захворювання. Тому обов’язково слід дотримуватись правил гігієни.

Травми очей: які бувають та як лікувати, фото-1

Різновиди травм очей

Передусім, травми органів зору класифікуються за ступенем важкості. А саме – легкі, середньої важкості, тяжкі та дуже тяжкі. Цілком зрозуміло, що до останніх відносяться ті, які викликають сліпоту.

До найпоширеніших травм відносяться:

  • Механічні закритого типу. Відбуваються через удар тупим предметом, тобто не пробивають око, а призводять до запалення райдужної оболонки, травми судин, набряків, крововиливів. Може спостерігатися короткочасна або довготривала втрата зору;
  • Механічні відкритого типу. Дуже небезпечні, адже відбувається безпосереднє ураження очного яблука. Ще більш небезпечний варіант – наскрізне ураження, тобто, око пошкоджується наскрізь. В таких випадках потрібна негайна медична допомога;
  • Термічні та хімічні пошкодження. Відбуваються внаслідок необережної роботи з вогнем або хімічними речовинами, вибухів, пожежі. В залежності від ситуації бувають легкі ступені ураження, середні та тяжкі, що можуть призвести до повної втрати зору;
  • Стирання рогівки. Доволі часто спостерігається у людей, що працюють на відкритому повітрі. Причиною стирання рогівки є звичайний пил, а також пісок. Потрапляючи в очі, вони подразнюють рогівку, викликаючи дискомфорт, відчуття печіння, іноді – інфекцію;
  • Потрапляння чужорідного тіла. Актуально для представників деяких професій, пов’язаних з обробкою матеріалів. В ролі чужого тіла може виступати металева або дерев’яна стружка.

В деяких випадках (потрапляння піску, пилу, чужорідного тіла тощо) необхідно ретельно промити очі, а потім відразу звернутись до лікаря. Хороший окулист Полтава проведе діагностику аби визначити, чи є на очах мікротравми, назначить препарати для загоювання поранень.

Самодопомога при травмах очей

Якщо довелось стикнутись з пошкодженням органів зору, то не варто панікувати. Потрібно вжити заходів першої допомоги.

В залежності від виду травми такими заходами можуть бути:

  • Промивання очей очищеною теплою водою;
  • Застосування крапель для дезінфекції;
  • Прикладання холодного компресу до місця забиття при тупій травмі;
  • Обробка поранення антисептичними засобами та/або накладання пов’язки з чистої марлі або бинту – актуально для відкритих і наскрізних пошкоджень.

Варто зазначити, що самодопомога, навіть зі зникненням неприємних відчуттів, не є альтернативою візиту до лікаря. Це лише допоміжний екстрений захід, а лікування для уникнення можливих наслідків призначає офтальмолог після огляду та проведення діагностики.

+38 (050) 405-20-00

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...