• Головна
  • Вікове зниження зору: в чому причини та що робити
Новини компаній
13:58, 21 вересня 2023 р.

Вікове зниження зору: в чому причини та що робити

Новини компаній

Більшість людей помічає, як з віком зір стає менш гострим, натомість виникає іноді біль в очах, важко сконцентруватись на об’єктах, особливо тих, що знаходяться далеко або, навпаки, надто близько. Загалом, це розповсюджена проблема, яка має природне підґрунтя. Звісно, якщо людина не має відповідного захворювання, адже в такому випадку їй може знадобитись лечение катаракты Полтава цена якої буде доступною.

Вікове зниження зору: в чому причини та що робити, фото-1

Саме через зниження зору люди й звертаються до офтальмолога, і з віком візити до лікаря стають все частішими. При цьому відзначаються наступні симптоми:

  • Помутніння в очах;
  • Розлад периферійного зору;
  • Різь в очах, особливо після перегляду телевізору або під час роботи з комп’ютером;
  • Поява зірочок або спалахів перед очами;
  • Двоїння об’єктів;
  • Дискомфорт або навіть біль;
  • Короткозорість або далекозорість.

Всі перелічені симптоми вказують на порушення роботи органів зору, а значить, потрібно вживати відповідних заходів. Адже з часом проблема стане біль серйозною, може призвести до тяжких наслідків.

Оптимальним рішенням в таких випадках є своєчасне звернення до лікаря. У більшості випадків захворювання можна подолати на ранній стадії з мінімальними зусиллями. Наприклад, та ж лазерна корекція зору ціна Полтава дозволяє повністю відновити стан очей.

Причини зниження зору

Причинами порушення роботи органів зору можуть виступати як природні, так і набуті проблеми. Якщо людина безвідповідально ставиться до свого здоров’я, то в неї очевидно будуть спостерігатись проблеми з багатьма внутрішніми органами. До зони ризику також відносяться представники певних професій, зокрема зварювальники.

До головних причин зниження зору можна віднести:

  • Вікові зміни. Це якраз і є те саме природнє явище, про яке зазначалось вище. Пов’язано воно зі зниженням вироблення родопсину, спеціального пігменту, який відповідає за візуальне сприйняття;
  • Напруга на очі. Виникає у людей внаслідок постійного перебування перед монітором комп’ютеру або смартфону, постійний перегляд телевізору, або через особливості професії (ювелірна справа, зварювальне виробництво, робота з хімікатами тощо);
  • Порушення кровообігу. Якщо є проблеми з судинами, це позначається й на роботі органів зору, які не отримують достатній рівень кисню для повноцінного функціонування;
  • Атрофія м’язів. Очі – точно такі м’язи в тілі людини, як і інші, а значить їх потрібно тренувати. Без тренувань відбувається атрофія оптичної системи;
  • Пересихання слизової оболонки. Спостерігається у людей, які не часто моргають, а також у тих, хто постійно працює з комп’ютером;
  • Спадковість. Якщо в родині присутні захворювання очей, то потрібно більш ретельно ставитись до свого здоров’я, регулярно відвідувати офтальмолога для вживання профілактичних заходів.

Варто зазначити, що деякі з цих причин можуть комбінуватись з іншими, що поглиблює проблему.

Крім того, причинами порушення зору можуть виступати травми очей – механічні пошкодження, інфекції, опіки, деформація одного або обох очей.

Як зберегти зір

Перш за все, необхідно щорічно проходити обстеження. Особливо для людей, що входять до групи ризику через спадковість або специфічність професії. Якщо потрібен кваліфікований офтальмолог Полтава отзывы про нього завжди можна знайти в інтернеті. Зараз існує чудова можливість записатись на прийом онлайн, щоб заощадити свій час.

По-друге, потрібно знижувати небезпечне навантаження на очі, відволікатись від монітору комп’ютера або екрану смартфону, телевізора. Натомість тренувати зір на прогулянках, придивляючись до реальних об’єктів. Не завадить проводити розминку, взнати про неї можна, знову ж таки, в окуліста.

+38 (050) 405-20-00

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...