• Головна
  • Що треба знати - щоб вдало поярмаркувати! (поради від митників Полтавщини)
09:04, 20 серпня 2013 р.

Що треба знати - щоб вдало поярмаркувати! (поради від митників Полтавщини)

Як уже традиційно склалося, щорічно в серпні місяці проводиться Національний Сорочинський ярмарок.

Для забезпечення належного митного контролю та митного оформлення вантажів, які надходять з–за меж митної території України для експонування та реалізації на Сорочинському ярмарку, митники регіону плідно співпрацюють з місцевими органами влади, контролюючими службами.

До початку цьогорічного Сорочинського ярмарку залишається обмаль часу, тому хотілося б ще раз звернути увагу організаторів ярмарку, а також підприємств – учасників даного заходу на те, що для забезпечення належної організації попередніх заходів, пов’язаних, насамперед, із ввезенням з-за меж митної території України вантажів для подальшого їх експонування чи реалізації на Сорочинському ярмарку необхідно пам’ятати про наступне.

Товари, що будуть переміщуватись через митний кордон України на Сорочинський ярмарок, в обов’язковому порядку підлягають митному контролю та митному оформленню.

Після прибуття товарів на Сорочинський Ярмарок в залежності від мети їх ввезення та призначення вони можуть бути оформлені відповідно до митних режимів або тимчасового ввезення, або імпорту.

Виставкові товари допускаються до переміщення через митний кордон України в митному режимі тимчасового ввезення за умови подання митниці оформлення разом із заявою наступних документів:

1) документи на товари, транспортні засоби, що підтверджують мету їх тимчасового ввезення;

2) у випадках, передбачених законодавством, надати органу доходів і зборів зобов'язання про реекспорт товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які тимчасово ввозяться, у строки, встановлені органом доходів і зборів;

3) подати органу доходів і зборів дозвіл відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законодавством;

4) сплатити митні платежі відповідно до статті 106 Митного кодексу України або забезпечити виконання зобов'язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X Кодексу.

Своєчасне та повне надання до Полтавської митниці Міндоходів такої інформації дасть змогу учасникам Сорочинського ярмарку безперешкодно й оперативно ввезти на митну територію України вантажі для подальшого їх експонування чи реалізації на ярмарку.

З урахуванням мети ввезення товарів та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів за письмовою заявою власника цих товарів або уповноваженої ним особи може бути продовжений митницею.

У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення митинця зобов'язана невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про його продовження, про причини та підстави такої відмови.

Якщо товари або транспортні засоби, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, не можуть бути своєчасно реекспортовані внаслідок накладення на них арешту (за винятком арешту внаслідок позовів приватних осіб) або вилучення у справі про порушення митних правил, то перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється на час такого арешту (вилучення).

Згідно з поданою до митниці оформлення заявою заінтересованої особи строк тимчасового ввезення виставкових товарів може бути продовжений з урахуванням мети їх ввезення, а також інших обставин.

Протягом усього строку тимчасового ввезення виставкових товарів вони не можуть бути передані в користування.

Транспортні засоби, особисті речі, валютні й культурні цінності та інші товари, що переміщуються через митний кордон України фізичними особами - представниками (персоналом) учасників ярмарку, підлягають митному оформленню окремо від виставкових товарів відповідно до законодавства як товари, що переміщуються фізичними особами.

Представницькі й рекламні товари, що будуть витрачені в процесі ярмарку з презентаційною та рекламною метою (лікеро-горілчані та тютюнові вироби, які планується спожити на ярмарку, рекламні матеріали – плакати, буклети, вимпели та інші подібні матеріали), підлягають митному оформленню відповідно до митного режиму імпорту згідно із законодавством.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...