09:30, 3 вересня 2023 р.
Надійне джерело
«Почали з домашньої студії, а вже через кілька років озвучували голлівудські стрічки»: харків’янин Олександр Босін відкрив у Полтаві студію звукозапису та творчих подарунків BK present.com, де піснею вітають близьких
Олександр Босін з Харкова майже все життя присвятив музиці. Ще в студентські роки музика зі звичайного захоплення переросла в бізнес. Тоді він разом із другом створив удома студію звукозапису. Згодом чоловік інвестував у будівництво надсучасної студії BK present.com в центрі Харкова, де крім запису музичних композицій, навіть озвучувалися голлівудські кінокартини. Там же одними з перших в Україні запустили послугу творчого подарунка (музичне привітання зі святом чи важливою подією).
На жаль, через російське вторгнення підприємець був вимушений покинути домівку, але вже в Полтаві Олександр продовжив свою справу життя, відкрив нову студію за адресою вул. Зіньківська, 6/1А (ТРЦ Київ). Тепер у полтавців з’явилась можливість креативно привітати близьких піснею, або записати власний хіт чи музичний альбом.
Історію успіху підприємця, та як легко записати власний хіт чи привітати близьких зі святом, дізнавалися журналісти 0532.ua.
«Мій зв’язок із музикою пішов від того, що мої батьки у шість років відали мене в Харківській музичний ліцей по класу віолончелі. Але потім я все це кинув і захопився математикою. До Харківського політехнічного інституту поступив на інформатику і програмування, але потім також кинув. Поступив в академію культури на естрадний спів і її закінчив. Тобто я починав із музики, нею й закінчив», — розповів Олександр Босін.
Батько Олександра — доктор фізико-математичних наук. Саме він прищепив сину любов до точних наук і музики, оскільки був президентом бардівського клубу в Харкові. З раннього віку, завдяки батьку, майбутній підприємець був оточений творчою інтелігенцією міста. Однак цей клуб ніяк не монетизувався, а навпаки потребував чимало вкладень. А ось Олександру вдалося вже в студентські роки почати заробляти на музиці.
«Та студія, яка є сьогодні, я її організував після того, як кинув ХПІ (Харківський політехнічний інститут – ред.). Мені тоді років 18-19 було. Ми з сином директора музичної школи Владиславом Алтуховим, який зараз є відомим джазовим піаністом, зробили невеличку студію там же. Записували концерти школи та якісь невеличкі комерційні замовлення», — пригадує чоловік.
До двох ентузіастів доєднався помічник Сергій Карамушка, який також учився в цій школі. Пізніше шляхи Влада та Олександра на діловій стежці розійшлися. А новім бізнес-партнером Олександра став саме Сергій, з яким вони спорудили нову студію звукозапису вдома у Сашка. Для цього облаштували необхідною технікою та звуковою ізоляцією одну з кімнат, де Олександр жив разом із батьками.
Чоловік уточнює, що родина цілковито прийняла прагнення сина зробити домашню студію, тому жодних конфліктів на цьому тлі не було. Олександр додає, що скарг від сусідів на гучну музику також не поступало. Клієнтів спочатку знаходили серед знайомих музикантів, а потім залучали рекламу.
«Якщо ти гарно працюєш, то про це стає відомо багатьом людям. В якийсь момент розумієш, що вже потрібна не реклама, а антиреклама — до ресторану приходить людей більше, ніж там є вільних місць — тому не треба купляти багато реклами, щоб люди потім не писали відгук, що не можуть туди потрапити. Через певний проміжок часу в нашій справі все стало дуже гарно, тому вирішили масштабувати бізнес», — каже власник звукозаписуючої студії.
Олександр підкреслює, що прейскурант на послуги в них був значно нижчий, ніж у конкурентів, а якість висока, тому вони ніколи не сиділи без роботи. Чоловік згадує, що одним з найцікавіших клієнтів у часи домашньої студії був багатодітний батько, який вирішив записати цілий альбом з 8-ми пісень. Олександр Босін каже, що тоді на всі зароблені кошти придбали сучасну звукову карту зі США. А цьому музиканту потім ще допомагали як звукорежисери під час його концертів, які він, зокрема, проводив у місцях позбавлення волі.
Далі підприємець викупив долю у свого бізнес-партнера та орендував вже велике приміщення в самому серці Харкова — в історичній будівлі кінця 19-го сторіччя, де колись була фабрика. Сюди приходили записуватися доволі відомі в місті музиканти, а також проводились повноцінні телевізійні прямі включення.
Потужностей вистачало навіть на те, щоб озвучувати повнометражні картини, які потім потрапляли в прокат кінотеатрів. Олександр розповідає, що це були дуже цікаві проєкти, на один з фільмів, який був офіційно озвучений в його студії, він ходив з великим задоволенням. Проте, за його словами, щоб далі розвиватися в цій царині, потрібно повністю переорієнтовувати студію під озвучування кінокартин, а зробити такий крок Олександр Босін не хоче.
«Для нас головний напрямок — це комплексні творчі подарунки, тобто пісні в подарунок. Робота з людьми, які не вміють співати взагалі… Не багато студій робить це якісно, тому що хтось вважає, що може тільки з крутими музикантами працювати. До нас також приходять професійні музиканти, але нам цікаво працювати й зі звичайними людьми. Якщо у людини не дуже розвинений слух, ми редагуємо аудіозапис вручну та створюємо гарну композицію, яка дарує людям приємні емоції», — уточнює підприємець.
Після початку російського вторгнення, Олександр разом з командою був вимушений працювати буквально під бомбами в осадженому окупантами місті. Пізніше їм вдалося виїхати з рідного міста, а через певний час він із сім’єю зупинився в Полтаві, де запустив нову студію за адресою вул. Зіньківська, 6/1А (ТРЦ Київ), яка працює тут більше ніж пів року.
З Харкова перевезли оригінальну вокальну кабіну, також в полтавській студії є музичні інструменти, якісна фото-та відеозйомка, зелене тло, завдяки якому в комп’ютерній програмі героя можна перенести куди завгодно.
«Якось до нас звернулася донька одного дуже впливового бізнесмена, який захоплювався музикою, але вважав, що його донька не створена для сцени. Проте, коли ми записали її пісню, батько дуже розчулився, навіть заплакав. Заможних людей грошима не здивуєш, а ось саме такий щирий подарунок вразить майже будь-яку людину», — зізнається Олександр.
Він додає, що великий фурор може призвести й не дуже складна в виконанні пісня, яку спеціалісти зроблять всього за кілька годин. Але пригадує й доволі масштабні проєкти, які потребували майже безперервної роботи впродовж цілої доби.
«Ми робили відеокліп за 24 години — чоловік дарував своїй дружині будинок, а вона не знала про цей сюрприз. Ми тоді виключали камери, казали її легенду нібито люди прийдуть лагодити світло. Ми з ранку почали писати сценарій, а готовий, змонтований фільм презентували наступного дня о шостій ранку. Тобто навіть ночували в студії. Нам замовник сказав, що готовий заплатити будь-яку ціну, але ми взяли адекватну оплату, вона була трошки вища за звичайну через те, що нам довелося ночувати не у себе вдома. Ми спілкуємося з тими клієнтами й до тепер», — пригадує власник студії.
Олександр пояснює, що більшість з відео робіт немає у вільному доступі, адже частіше за все люди бережуть таку пісню як дуже особистий подарунок, котрий готові показати тільки вузькому колу близьких.
Зараз студія bkpresent.com працює в Полтаві та Харкові. В планах в Олександра створити цілу мережу звукозаписуючих студій по всій Україні, в яких свої хіти записуватимуть не лише професійні музиканти, а й кожен бажаючий, хто хоче за помірною ціною подарувати близьким спогади на все життя.
Більше інформації про те, як записати креативний подарунок, ви можете знайти на сайті або за телефоном: +38 097 092-23-92 (Viber, Telegram, Whatsapp).
Також заходьте на сторінки BK present.com у соцмережах: Instagram, Facebook та Youtube.
Нагадаємо, у Полтаві вперше виступив популярний дует "Tember Blanche".
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...