• Головна
  • Полтавцям показали виставку ляльок-мотанок та навчили їх робити
17:02, 16 серпня 2013 р.

Полтавцям показали виставку ляльок-мотанок та навчили їх робити

Сьогодні у Полтавській галереї мистецтв зіньківські майстри продемонстрували виставку ляльок-мотанок та навчали полтавців виготовляти їх власноруч. Робили їх із природних матеріалів.

«Це традиційна міська виставка, що проходить щороку у залі дитячої творчості. Ми знайомимо усіх відвідувачів із народним мистецтвом. До цього ми залучаємо професійних майстрів.Цьогоріч до нас завітали заслужений майстер народної творчості Євген Пілюгін, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Свиридюк та майстер народної ляльки Тамара Пилипенко. Мета цього заходу – відродити ту прадавню ляльку, аби творчість народу передавалася від покоління до покоління, щоб українці могли пишатися своєю культурою та національними традиціями. Таким виставками ми популяризуємо це мистецтво», – розповіла завідувач відділу дитячої творчості Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Наталія Дмитренко.

«Нам подобається займатися цією справою. Ми часто їздимо на виставки по всій Україні. Ляльки створюємо із старовинних сорочок або із домашніх речей, які уже вийшли з ужитку. Часто люди викидають такі речі, не розуміючи, яку матеріальну і духовну цінність вони несуть», - зазначила п’ятнадцятирічна учасниця майстер-класу Тетяна Лук’янова.

До виготовлення ляльки-мотанки долучалися, в основному, діти, тому організатори мають надію, що національні надбання та традиції відроджуватимуться та житимуть ще довго.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...