• Головна
  • Полтавських дітей лікують коні
10:39, 15 серпня 2013 р.

Полтавських дітей лікують коні

Ось уже третій рік поспіль Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з міським центром соціальної реабілітації дітей організовує проведення занять з іпотерапії для дітей з особливими потребами «Повір у себе!»

Іпотерапія – це нетрадиційне лікування за допомогою коней, верхової їзди, який набуває все більшого поширення у Європі. Даний метод дуже ефективний для дітей з порушенням опорно-рухової системи, ДЦП, центральної нервової системи, різноманітними психічними відхиленнями.

Спеціалісти ПМЦСССДМ, піклуючись про соціалізацію в суспільство, постійну реабілітацію дітей з обмеженими можливостями, вивчали цю тему давно. І ось три роки тому вирішили спробувати організувати заняття для перших 18 дітей. Результати не змусили себе чекати. Діти з радістю спілкувались з кіньми, годували їх яблучками та морквою, привезеними з дому, заспокоювались і відчували себе дуже комфортно біля цих добрих, великих і розумних тварин. Діти ставали впевненішими, розкутішими, життєрадісними.

Влітку 2013 року заняття з фізкультурно-оздоровчої рекреаційної верхової їзди, організовані на базі обласного благодійного фонду «Вітер перемін» у с. Михайлівка Диканського району для 60 дітей з особливими потребами. Вперше в Україні в м. Полтаві міська влада взяла повністю на себе всі витрати щодо організації занять та транспортних перевезень до місця занять з іпотерапії.

Курс лікувальної верхової їзди триває 10 днів, заняття для кожної дитини – 20-30 хвилин щодня проводиться індивідуально. Реабілітологи та іпотерапевти під час занять знаходяться поруч з дитиною, допомагають сидіти на коні, виконувати різноманітні вправи, робити зарядку, а також лікують добрим словом, пісенькою чи віршиком. Спеціалісти готуються до кожного заняття окремо, враховуючи нозологію, історію хвороби, особливість діагнозу та рекомендації лікаря, а також те, які лікувальні заходи вже проводились з дитиною. Тож не дивно, що після ретельної підготовки та дбайливої побудови самих занять, у підопічних нормалізується м'язовий тонус, формується правильний стереотип рухової діяльності, розігріваються всі групи м'язів, що дає значний результат. Такі позитивні зрушення в здоров'ї дитини видно вже на третьому-четвертому занятті. А під кінець всіх занять багато дітей сидять в сідлі без підтримки дорослих, тримають спину, голову, намагаються сидіти рівненько. Батьки дітей з обмеженими можливостями надзвичайно задоволені тим, як поступово змінюються їх дітки, а малеча радісно чекає наступного ранку, щоб усістися у зручний автобус, який повезе їх до Даміра чи Мері.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...