19:30, 22 липня 2023 р.
Надійне джерело
«Взагалі я проти модульних містечок, але це виняток»: міністр реінтеграції Ірина Верещук приїхала в Полтаву на відкриття модульного містечка, яке зможе прийняти понад півтисячі переселенців
У суботу, 22 липня, під Полтавою відбулося урочисте відкриття модульного містечка для переселенців з тимчасово окупованих і небезпечних регіонів. Однак тут вже проживає 80 ВПО, хтось кілька днів, а дехто вже кілька тижнів. Цей тимчасовий прихисток розрахований на понад 500 мешканців, яких розмістять у 240 блоках — це шість будинків по 40 модульних блоків. Проєкт реалізували завдяки фінансовій підтримці Британії та Польщі. Загальний кошторис будівництва — близько 42 млн гривень.
Провести ревізію об’єкту, а також поспілкуватися з новими мешканцями модульного містечка, приїхала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Її супроводжували місцеві чиновники, зокрема, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, а також представники Польщі, які надавали фінансову підтримку цій ініціативі.
Журналісти 0532.ua зробили фото з місця події та поспілкувалися з переселенцями та можновладцями.
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зазначила, що вона була проти модульних містечок поки не побачила це. Пані Ірина каже, що у людей створені всі умові для комфортного проживання, також вона підкреслила, що люди мають адаптуватися до цивільного життя, знайти роботу, а діти мають вчитися.
Роботи з облаштування модульного містечка розпочалися з початку 2023 року. Тут облаштовані сучасні дитячі майданчики з м’яким покриттям, електрогенератор і всі комунікації. Території цілодобово охороняється людьми, також всюди встановлені камери спостереження.
Тут вже проживає 81 переселенець, з яких 9 дітей та 10 людей з інвалідністю. Мешканці містечка переїхали на Полтавщину з Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей.
Олександр Миколайович виїхав з дружиною у квітні минулого року з Кремінної Луганської області. Чоловік каже, що від його рідного міста росіяни не залишили каменя на камені. Спочатку хотіли дістатися Дніпра, але значно легше було доїхати саме в Полтаву. Чоловіка з дружиною спочатку поселили в ліцеї біля Південного вокзалу, але в серпні 2022-го переселили у дитсадок, оскільки в вересні розпочинався навчальний рік у школах. Потім Олександр Миколайович дізнався про програму переселення в модульне містечко та відніс всі необхідні документи.
Чоловік з дружиною переїхали сюди на наступний день після того, як розпочалося заселення, приблизно два тижні тому. Він задоволений умовами проживання. Каже, обід в місцевій їдальні надають безкоштовно. Сніданки готують самі, Олександр Миколайович додає, що, на щастя, поблизу є магазини.
Віра Іванівна та Віктор Миколайович приїхали в Полтаву з героїчного міста Бахмут. Подружжя 6 квітня сіли на потяг у Краматорську, пригадують, вже через 2 дні туди прилетить російська ракета та загинуть багато українців.
У Полтаві їх прихистили не байдужі, але сім’я хотіла знайти власний простір, тому також підписали договір на заселення в модульне містечко ще у квітні цього року. Приїхали в нову домівку два тижні тому.
Вірі Іванівні та Віктору Миколайовичу сказали, що вони зможуть тут проживати до кінця поточного року, однак вони сподіваються, що їх не виселять.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зазначив, що всі переселенці зможуть тут знаходитись навіть після війни. Хоча за нормами безпеки модульні містечка в середньому експлуатуються 2-3 роки.
Нагадаємо, власники житла можуть дистанційно подати заявку на компенсацію за прихисток переселенців.
Стежте за усіма оперативними новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:42
Вчора
13:44
Вчора
ТОП новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
live comments feed...