• Головна
  • Що таке епіретинальний фіброз і чим він загрожує
Новини компаній
16:52, 11 липня 2023 р.

Що таке епіретинальний фіброз і чим він загрожує

Новини компаній

Існують такі захворювання очей, які протікають доволі уповільнено. Тобто, хвороба може розвиватись настільки поступово та непомітно, що виявляється вже тоді, коли є відчутні симптоми, а лікування потребує максимальної уваги з боку лікаря. Тому й рекомендується регулярно проходити обстеження, вчасно звертатись до таких фахівців, як окулист Полтава, аби виявити проблеми на ранніх стадіях.

Яскравим прикладом подібних захворювань є епіретинальна мембрана. Це патологія, що розвивається переважно у літніх людей (в середньому вік хворих знаходиться в діапазоні від 60 до 70 років). На внутрішній поверхні сітківці утворюється прозора плівка, яка з часом починає стягувати сітківку ока. Це, в свою чергу призводить до фіброзних змін, ороговіння самої плівки та до появи розривів у периферичних відділах очей, відшарування сітківки.

Причини виникнення та симптоми

Що таке епіретинальний фіброз і чим він загрожує, фото-1

Основними причинами виникнення даного захворювання є генетична схильність, травми органів зору, наслідки попередніх невдалих операцій, інші хвороби очей. Також на появу можуть впливати різноманітні запальні процеси, проблеми з судинами органів зору. Тому, коли окуліст прописує курс лікування, до цього варто поставитись максимально серйозно, навіть, якщо це незначні хвороби очей.

Певний вплив на появу представленого захворювання здійснює й наявність цукрового діабету другого типу, а значить, хворі на нього знаходяться в зоні ризику.

Серед симптомів, завдяки яким можна запідозрити епіретинальний фіброз, називають:

  • Замутнений зір, втрата чіткості сприйняття візуальних об’єктів;
  • Зниження фокусу зорового сприйняття;
  • Зниження гостроти зору;
  • Роздвоєння візуальних об’єктів.

Частіше за все дана патологія виникає в одному оці, але, якщо хвороба вже з’явилась, то вона цілком імовірно може виникнути і в другому оці.

При появі всіх перелічених симптомів, краще за все негайно звернутись до лікаря окуліста, який проведе відповідне обстеження. Навіть, якщо діагноз не підтвердиться, таким чином вдасться виявити інші можливі захворювання, адже просто так подібна симптоматика не виникає, для неї повинні бути причини.

Сучасні способи лікування

Передусім, лікар проводить діагностику. Потрібно зрозуміти, чи є епіретинальний фіброз, чи це помутнение стекловидного тела, або ж інша проблема. Частіше за все для обстеження застосовується ультразвукове дослідження.

Також виявити хворобу можна за допомогою наступних методів:

  • Комплексне обстеження органів зору;
  • Оптична когерентна томографія;
  • Діагностика гостроти зору.

Це безболісні методи обстеження, які не викликають жодного дискомфорту. Натомість, вони надають чітку клінічну картину, дозволяють уникнути можливої похибки.

Лікування епіретинального фіброзу лише оперативне. Треба розуміти, що ороговіння фіброзної мембрани не можна подолати жодними ліками, ця плівка не стане тонкою, не зникне, не розсмокчиться. Її можна тільки видалити хірургічних шляхом. Відбувається це під місцевою анестезією, операція проходить досить швидко, стосується лише тієї ділянки очного яблука, яка має ураження. Для відновлення після операції лікар назначає спеціальні краплі проти запальних і мікробних процесів аби в органи зору не потрапила нова інфекція, яка може спричинити появу рецидиву.

Втім, є й гарна новина. Якщо захворювання не викликає надмірного дискомфорту, не загрожує втратою зору та не призводить до значних порушень функції зору, до гострої необхідності у видаленні мембрани немає. Видаляти фіброз потрібно в тих випадках, коли є серйозний ризик відшарування сітківки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...