11:50, 4 липня 2023 р.
Надійне джерело
Полтавські військкоми відповіли, де у місті не роздають повістки та чи можуть призвати непридатних до служби у мирний час
У медіацентрі Полтавщини відбулася пресконференція заступників начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – полковника Олександра Котюха та підполковника Едуарда Бородая.
Говорили про мобілізаційну кампанію, видачу повісток та підписання контракту із Збройними Силами України та висвітлення цих тем у обласних засобах масової інформації.
Олександр Котюх, зокрема, нагадав, що до мобілізації не залучають юнаків віком від 18 до 27 років, які не проходили військову службу. Але вони можуть добровільно підписати контракт про проходження військової служби. Більше 400 чоловік, в основному – громадяни строкової служби, із початку цього року обрали собі місце служби і підписали контракти. Після навчальних центрів їх направлять у обрані військові частини. Головним чином – це бойові бригади Сил спеціальних операцій, десантно-штурмові війська, які реально приймають участь у активній фазі захисту нашої держави.
Також Олександр Котюх повідомив, що Полтавська область призвала близько 30 тисяч осіб. За його словами це - нормальний результат, зривів виконання заходів мобілізації немає.
Значну частину пресконференції, яка проходила у форматі питання/відповідь, присвятили врученню повісток.
- Повістки у Полтаві роздають військові, які вже мають бойовий досвід і переведені до рот охорони після висновків військово-лікарської комісії, тому неетично запитувати їх: «А чому ти не на фронті?», - зауважив Едуард Бородай.
У період воєнного часу громадянин повинен носити із собою один із трьох документів: приписне, військовий квиток або посвідчення офіцеру запасу. Якщо вам вручили повістку, приходити в РТЦК – обов’язково. При цьому відсотків 60 із тих, хто приходить, отримують відстрочки.
- Відразу нікого не відправляють у війська – це міфи, які закидують не зрозуміло звідки, - запевнив Олександр Котюх.
Спростовувати такі міфи покликані мобільні консультаційні пункти, які будуть працювати у громадських місцях у різних районах міста. Там будуть не роздавати повістки, а відповідати на найбільш поширені запитання, пов’язані із мобілізацією.
Журналіст 0532.ua задав кілька запитань, які цікавлять багатьох мешканців Полтави.
- Чи є якість обмеження щодо місць, де ваші працівники можуть вручати повістки?
-Обмеження немає, але ми заборонили ходити по кафе.Тому що люди можуть бути напідпитку, це може спровокувати конфлікт. У хати, двори – не заходити. Все проводиться – на вулицях, можливо – у розважальних закладах, можливо – у торгових центрах, - відповів Олександр Котюх.
-Основне оповіщення відбувається за місцем проживання, за місцем роботи, - додав Едуард Бородай.
-Наскільки це дієво, коли передаєте повістки за місцем роботи?
-Із 100 відсотків, відсотків 20 приходять. На тих, хто не приходить за повісткою до ТЦК та намагається ухилитися, правоохоронцями складені вже 938 протоколів, це - близько 1 мільйону гривень штрафів. 96 чоловік доставили до ТЦК працівники поліції. Вже порушені 15 кримінальних проваджень, - повідомив Олександр Котюх.
-Ми не ставимо за мету притягнути до відповідальності – чи кримінальної, чи адміністративної. Це - вимушена міра. Ми не можемо стояти осторонь, коли громадянин після попереджень неодноразових ігнорує вимоги законодавства, не розуміючи, що він громадянин і у такий важкий час повинен долучитися до захисту держави, - додав Едуард Бородай.
-Непридатні до служби у мирний час можуть бути мобілізовані під час війни?
- Громадянин приходить, проходить військово-лікарську комісію. Якщо у нього за станом здоров’я є якісь відхилення, то він обмежено придатний до військової служби. Це значить, що громадянин може проходити військову службу, але у військових частинах, де дозволяє йому стан здоров’я. Приміром, не може проходити службу у десантно-штурмових військах, морській піхоті, Силах спеціальних операцій, Головному управлінні розвідки. Але може проходити у територіальних центрах, частинах забезпечення та інших частинах, де не потрібні підвищені вимоги за станом здоров’я. Обмежено придатний – не є вирок, не є повна гарантія непризову на військову службу. Якщо громадяни за станом здоров’я непридатні із виключенням із військового обліку – вони дійсно знімаються із обліку і не підлягають призову, - роз'яснив Едуард Бородай.
На завершення пресконференції представники ТЦК та СП пообіцяли, що подібні зустрічі із журналістами стануть регулярними і на них будуть відповідати на найбільш поширені запитання щодо мобілізації та військової служби, які цікавлять українське суспільство.
Раніше ми розповідали, що інструктор із Полтави отримав нагороду від міністра оборони Олексія Рєзнікова.
Стежте за важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
10:54, 7 листопада
12:34, 30 жовтня
4
11:16, 4 листопада
16:47, 2 листопада
live comments feed...