12:00, 29 травня 2023 р.
Надійне джерело
З геометричних фігур “склали” постать Котляревського: у Полтаві відомий художник представив ексклюзивну виставку, на якій люди могли відчути себе “творцями” великого шедевру
Відомий полтавський художник Андрій Гордієнко 28 травня продемонстрував на широку аудиторію авторську художню виставку “Пробудження духу”. Сьогодні вона прикрашає зал наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського й налічує 15 багатогранних картин.
Символи та сенси
Кожна робота автора є індивідуальною. Вона передає різний відтінок, має закодований сенс та деякі інтерпретації.
“В кожній картині є свої сенси. Так, вони інколи повторюються, але є й ті, котрі з'являються в процесі та є неповторними”, - запевнив Андрій Гордієнко.
Наприклад, картина із зображенням Григорія Сковороди має не один символ. Ось ці дороги, які він пройшов, можна трактувати, як образ мандрівника. Шляхи, які ведуть до нього, і, так би мовити, від нього — пошук себе. Тут ми можемо побачити справжній сковородинівський всесвіт з усіма “закрученими” шляхами.
Взагалі усі роботи Андрія Гордієнка мають різні стилі. Це свіжі думки художника. Ба більше, картини є його враженням від світу. Вони мають об'єктивний погляд автора.
Колективна картина
Через деякий час Андрій Гордієнко запросив долучитися усіх охочих до створення арт шедевру. Ми повинні були намалювати на полотні будь-яку геометричну фігуру. Врешті-решт, люди спільними зусиллями заповнили полотно.
Хтось подумав, що це вже остаточна робота. Однак, як виявилося, ми створили тільки початок великого витвору мистецтва. Поки музиканти виконували свої композиції, які неймовірно заворожували аудиторію, Андрій почав щось “творити”. І не де там, а на тому полотні, яке розмальовували гості заходу, створюючи ту чи іншу геометричну фігуру. Люди навіть не здогадувалися, що будуть співавторами портрета відомого українського письменника.
Згодом Андрій завершив колективну роботу. Кінцевий результат приємно шокував кожного, адже разом з художником намалювали не щось там, а постать самого Івана Петровича Котляревського.
На полотні люди залишили відбитки своєї творчості. Художник, Андрій Гордієнко, зазначив, що майже всі є співавторами шедевру. Також він додав, що намалювати в запропонованому залі українського письменника в сучасних інтерпретаціях, поправді, - символічно. Адже виставка проходить саме в науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...