08:20, 29 травня 2023 р.
Надійне джерело
Небезпечні рослини, про які варто знати
Будьте уважні, зустрічаючи незнайомі рослини у парку, лісі, на лузі та навіть на присадибній ділянці. Ніколи не куштуйте дикорослих ягід, плодів, якщо не впевнені, що вони їстівні. Не торкайтеся невідомих рослин, адже деякі з них отруйні.
Амброзія
Один з найнебезпечніших рослинних алергенів. Сезон її цвітіння - кінець липня - вересень. У людей, схильних до алергії, викликає появу полінозу або «сінної лихоманки», що проявляється головним болем, кашлем, сльозотечею, нежитем, чханням.
Борщівник Сосновського
Крапля соку борщівника при попаданні на шкіру або слизову може викликати опіки 1-III ступеня. Опіки проявляються не одразу, а через кілька годин, а то і діб після контакту, під дією сонячного світла. У разі потрапляння соку на шкіру необхідно ретельно промити її водою з милом та уникати сонячних променів протягом двох днів.
Дурман
Всі частини рослини є отруйними, особливо насіння. Часто отруюються насінням дурману діти. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, утруднене ковтання, прискорене серцебиття, галюцинації, погіршення короткочасної памʼяті, блювота, головний біль. При отруєнні потрібна негайна допомога, промивання шлунку.
Беладона
Плоди схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак. Перші ознаки отруєння зʼявляються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки - від паралічу легенів або судинної недостатності.
Блекота чорна
Отруїтися цією рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки. Ознаки отруєння зʼявляються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках можна втратити свідомість або навіть впасти в кому.
Вовче лико
Червоні плоди рослини дуже привабливі, але вистачить всього 5 штук ягід, щоб викликати важке отруєння. Ознаками отруєння є: рясне слиновиділення і проблематичне ковтання, відчуття опіку на слизовій оболонці рота, діарея, судоми, слабкість, непритомність. Сік рослини, який потрапив на шкіру, здатен викликати подразнення та появу пухирів.
Болиголов плямистий
Листки і корінці рослини у перший рік схожі на листя петрушки чи моркви, через що можна їх переплутати та отруїтися. На другий рік рослина схожа на кріп. Отруйні всі частини рослини: листя, корені, квіти, насіння. Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Є ризик померти від задухи.
Інформація Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
14:38, 28 листопада
18
10:00, Сьогодні
13
14:38, 28 листопада
10
10:41, 1 грудня
22:50, 30 листопада
7
live comments feed...