• Головна
  • 50 людей на Полтавщині заразилися хворобою Лайма
09:30, 23 травня
Надійне джерело

50 людей на Полтавщині заразилися хворобою Лайма

50 людей на Полтавщині заразилися хворобою Лайма

Спочатку року у Полтавській області зафіксували 50 випадків хвороби Лайма. Полтавщина залишається серед лідерів за поширенням даної інфекції. У 2022 році в області підтвердили хворобу Лайма у понад 300 людей. Про це повідомила Держпродспоживслужба Полтавщини.

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія,які передаються при укусах іксодовими кліщами, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. Зараження людей відбувається при укусах кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та  роботі на дачних ділянках.  Зараження бореліями також можливе при споживанні сирого козячого молока та інших молочних продуктів без термічної обробки; при втиранні в шкіру роздавленого кліща.

Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій від хворої вагітної до плода.

Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

У будь-якому випадку після укусу кліща необхідно звернутись до лікаря, а також самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру.

Нагадаємо, що у Полтаві впроваджують європейські підходи до інфекційної безпеки.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #інфекція #захворювання #лайма
Оголошення
live comments feed...