
11:29, 8 серпня 2013 р.
Які зміни для українців принесло літо-2013: закони та постанови
Цього літа на українців чекали нові закони та постанови. Які зміни стали неочікуваними та які обіцяні владою нововведення так і не набули чинності цього сезону, читайте далі у матеріалі.
Очікували, але відклали:
Оцінювати нерухомість по-новому поки що не будуть.
В Україні з 1 серпня мали по-новому здійснювати експертну оцінку нерухомості. Адже Уряд вніс зміни в Постанову «Деякі питання проведення оцінки майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства». Згідно з документом, оцінювати нерухомість тепер повинні лише фахівці зі спеціальним свідоцтвом. Через відсутність достатньої кількості таких експертів прогнозували тимчасову зупинку ринку нерухомості та стрімке зростання вартості їхніх послуг. Оскільки платити оцінювачам мають продавці, то, відповідно, очікувалось і підвищення ціни на нерухомість.
Проте 31 липня Мін’юст опублікував на своєму офіційному сайті інформацію про відтермінування постанови на 3 місяці. За цей час, на думку експертів, кількість та рівень оцінювачів значно збільшиться.
Тимчасово скасовується і подорожчання автомобілів
У вересні очікували дефіциту та зростання цін на деякі іномарки. Адже в Україні планувалось запровадження збору за утилізацію закордонних авто. Проте днями Президент Віктор Янукович доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову доопрацювати законопроект.
Нагадаємо, 4 липня Парламент ухвалив законопроекти №0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» та №0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».
Тож імпортерам із 1 вересня довелося б платити на митниці від 5,5 тисячі до 110 тисяч гривень за одну машину.
Також закон передбачав створення при Міністерстві екології та природних ресурсів Фонду охорони навколишнього середовища, куди і буде зараховуватися 70% надходжень від податку. У бюджет повинні були отримати 2-2,5 мільярда гривень.
Відправляючи на доопрацювання документ, Президент України, радив передбачити:
– визначення чіткого механізму державного контролю і нагляду за утилізацією транспортних засобів;
– визначення порядку використання коштів, які надходитимуть від сплати екологічного податку за утилізацію знятих із експлуатації транспортних засобів;
– усунення положень, які не узгоджуються з міжнародними зобов’язаннями України, взятими у процесі вступу до Світової організації торгівлі.
Щодо термінів у дорученні Глави Держави вказано – «невідкладно».
Не очікували, але ухвалили:
Податок на «дитину»
Одним із найменш очікуваних для українців став документ під назвою «Зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії». Щодо нього в ЗМІ досі тривають дискусії. Адже затвердження цього, як здавалось спочатку, безневинного документа, означало обкладення податком новонароджених малят. У кінці тексту, під низкою малозрозумілих поправок, ховались зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Для нарахування внеску додали і «допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами».
Довідково: Розмір такої допомоги – 4 середні зарплатні жінки, яка готується народити. Розмір самого внеску – 33,2% від такої бази, і цю суму має сплатити роботодавець.
Недоліки
З одного боку, така ініціатива може призвести до зменшення офіційної зарплатні жінок репродуктивного віку. Або ж роботодавці почнуть вимагати цю суму з майбутніх матерів. Тобто ще одна версія наслідків такої законотворчості – жінки, які збираються народжувати, недоотримуватимуть більше третини грошей, що виділяються їм на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.
Користувачі Інтернету поширили приклад таких фінансових втрат: якщо жінка-працівник отримує офіційно 2500 гривень за місяць (за 4 місяці – 10 000 гривень), вона може втратити близько 3300 гривень зі своєї допомоги. Або ж роботодавець буде знижувати зарплату, щоб платити менший податок. А ще існує думка, що вагітних взагалі просто звільнятимуть на будь-яких «законних» підставах.
Перевага
Плюс для жінок у тому, що тепер відпустка за вагітністю та пологами (70 днів до пологів і 56 днів після) входитиме до пенсійного стажу.
Спрощення для виїзду за кордон:
Нові правила перетинання кордону
Із 1 серпня набули чинності нові правила перетинання українського кордону для туристичних груп. Нововведення повинні пришвидшити цю процедуру.
Тепер турфірми заздалегідь надсилатимуть список туристичної групи та бажаний час перетинання безпосередньо на пункті пропуску. Прикордонники ж, у свою чергу, висилатимуть запрошення на конкретну годину.
До речі, таку систему вже тестували, коли Україна готувалася до Євро-2012. Нині за такою схемою працюють у міжнародних аеропортах.
Спростили процедуру отримання віз
Фото з сайту tsn.ua
Із 1 липня набрала чинності Угода про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. До 14 категорій громадян України, які можуть користуватись пільгами щодо оформлення віз, додали ще 9.
Нагадаємо, що Віктор Янукович підписав Закон «Про ратифікацію такої угоди між Україною і Євросоюзом ще у травні.
Згідно з документом, за спрощеною схемою візу в Євросоюз можуть отримати водії міжнародних автобусних сполучень і далекобійники, журналісти і члени знімальних груп, близькі родичі громадян країн ЄС із України, а також українці, які їдуть у Західну Європу лікуватися.
Окрім того, візу за спрощеною процедурою можуть отримати представники громадських організацій з метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях; учасники міжнародних виставок, конференцій; а також – прочани та учасники програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Президент ветував зміни до закону про містобудування
У червні нардепи дозволили ще кілька років віддавати землі під забудову. Адже ухвалили закон, яким заборона передачі у власність та користування земельних ділянок і державної чи комунальної власності відтерміновувалась до 2015 року.
– За чинною законодавчою нормою, із 1 січня 2013 року практично зупинився процес передачі у власність та користування фізичним і юридичним особам земельних ділянок державної або комунальної власності. Адже головною умовою здійснення цих операцій є саме наявність плану зонування або детального плану території, – зазначили автори документа в пояснювальній записці.
Автори закону вважають, що все це призводить до значних затримок у розробці містобудівної документації.
Та нещодавно Віктор Янукович застосував право вето щодо цього документа. На думку Глави Держави, у законі обмежуються права громадян щодо можливості брати участь в обговоренні під час планування та забудови території. А також з’являються можливості для втручання у компетенцію органів місцевого самоврядування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
14:06, 12 квітня
14:06, 12 квітня
14:06, 12 квітня
11:01, 13 квітня
8
live comments feed...