14:30, 21 травня 2023 р.
Надійне джерело
Монтажна піна та фарба: художник зі США Макс Вітик презентував у Полтавській політехніці картини, зроблені за унікальною технікою
У четвер, 18 травня, у Національному університеті "Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка" американсько-український художник та доктор наук з геології Макс Вітик представив свій унікальний арт-проєкт «Історія планети земля». Цю експозицію вже бачили американські та європейські поціновувачі мистецтва. Картини, які були виставлені в залі, зображали гірські породи. Вони створені за авторською технікою Вітика. Журналісти 0532 зробили фото з мистецького заходу та поспілкувалися з самим художником.
За словами Макса Вітика, відтворити історію нашої планети у картинах було його давньою мрією. Однак, щоб написати подібний витвір мистецтва, художнику довелося розробити унікальну технологію малювання. На це пішло приблизно 1,5 року. У основі авторського художнього методу митця лежить поєднання фарб та монтажної піни.
«Ця експозиція була виставлена у Нью-Йорку, Маямі, Техасі та Голландії. В Україні вперше презентована напередодні повномасштабного вторгнення росії. Але зараз тут не всі мої картини, взагалі моїх робіт у даній тематиці в 3 рази більше», — розповів художник.
Він додав, що вперше в Україні експозиція представлена саме у стінах університету. Також митець похвалив "Полтавську політехніку" , зазначивши, що цей університет за оснащенням не поступається провідним американським вишам.
Запросив Вітика представити свою експозицію у Полтаві особисто ректор Національного університету "Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка" Володимир Онищенко, коли відвідав у Києві його виставку «Воїни світла».
«Ворог намагається знищити культуру, освіту, науку. Згадаємо нещодавній ракетний удар окупантів по музею ім. Сковороди у Харківській області. Проте ми все одно повинні показувати свою незламність і проводити культурно-мистецькі заходи, адже попре війну мистецтво вічне», — каже пан Володимир.
Ректор Полтавської Політехніки уточнив, що художник зміг поєднати точні науки та мистецтво, що рідко кому вдавалося. Володимир Онищенко додав, що студенти університету та гості заходу зможуть поринути у науки та мистецтва.
На арт-виставці були присутні чимало митців, зокрема, заслужений художник України Микола Підгорний. За словами художника, картини Вітика мають дуже цікаву ідею та професійне виконання.
«Не можна сказати, що картини саме в експресіоністському стилі, я взагалі не люблю, коли мистецтво обмежують, що це формалізм, а це абстракціонізм. У 21-му сторіччі усі ці стилі залишились в історії мистецтв», — пояснив митець.
Після промови пройшла автографсесія Макса Вітика. Гості заходу могли придбати на вході альбоми з роботами митця, на яких художник потім залишав автограф та побажання.
Нагадаємо, професійний художник Дмитро Білокінь розповів про символізм свого етно-муралу у центрі Полтави.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:45
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...