• Головна
  • Літературні подорожі: книги про Грецію
Новини компаній
09:00, 22 травня

Літературні подорожі: книги про Грецію

Новини компаній

Давньогрецькі твори, видання про сучасну Грецію та її культуру, пам’ятки грецької поезії… Безперечно, книжки про цю країну не можуть не надихати. З чим у нас асоціюється Греція? Тисячолітня історія й культура, виноробство й оливки, спорт і архітектура з потужними релігійними центрами християнства. А ще — витоки європейської цивілізації як особливого феномену. Батьківщина історії, філософії, мистецтва... Зрозуміло, що  зарубіжна класика й сучасні видання не могли оминути такої тематики. Якщо ж виникне бажання самотужки відвідати усі місцини, про які прочитаєте в книгах - не забудьте скористатись путівниками.

Книги про Давню Грецію — це насамперед література, що розповідає про неповторну тамтешню міфологію. Образи Геракла, Прометея, Зевса знайомі нам із дитинства, а сюжети міфів неодноразово втілювали в мультиплікації, кінематографі, живописі та музиці. Відтак, класичне зібрання «Міфи Давньої Греції» сподобається дуже широкій читацькій аудиторії. Варто відзначити й видання, що стосуються історії — як давньогрецької державності зокрема, так і античного періоду загалом. Це здебільшого академічні праці, які підійдуть ученим і студентам. Саме таким є видання «Історія античної цивілізації. Том 1. Стародавня Греція».

Літературні подорожі: книги про Грецію, фото-1

Мудрість крізь віки

Книги грецьких письменників — це завжди цілі колодязі мудрості. Особливо, якщо враховувати, що саме ця країна — колиска класичної науки. Безперечно, учені-історики зацікавляться книжкою «Історія України, написана у V ст. до нашої ери Геродотом». Це той безперечний канон, на який і донині посилаються фахівці, що вивчають період античності, кіммерійську та скіфо-сарматську добу на наших землях. Ученим-політологам обов’язково припаде до душі інша класика — видання Платона «Держава. Політичний трактат». Ця працю уважно читають і аналізують студенти найбільш престижних університетів, адже це одна з вагомих цеглин фундаменту сучасної політичної науки. А от фахівці з філософії та історії філософської думки просто не пройдуть повз іншого трактату Платона — «Бенкет». Питання, які зачіпає ця праця, стоять на перетині, власне, філософії, богослівʼя та риторики. Звісно, не наукою єдиною: відзначимо й неперевершену поезію Давньої Греції. І тут, безперечно, не можна не згадати постать Сапфо та повне зібрання її творів «Пісні з Лесбосу». Написані дуже давно, вони й нині не втрачають ніжності та чуттєвості. Чи ж не дивно, що Сапфо, як інші давньогрецькі митці, стала об’єктом для літературознавчих і культурологічних досліджень? З таких видань відзначимо книжку Тараса Лучука «Перші поетеси: кодекс давньогрецької жіночої поезії. Сапфо, Миртіда, Телесілла та інші». У ній зібрана, упорядкована та проаналізована низка віршів того часу. Схожим на попереднє видання постає і книжка Маркіяна Домбровського «Грецька епіграма в перекладах Андрія Содомори».

Літературні подорожі: книги про Грецію, фото-2

Сучасність і актуальність

Книги про сучасну Грецію — також дуже цікава література. Адже краєвиди цієї країни — прекрасне тло для пристрасних романів чи загадкових детективів. Поєднання обох жанрів зустрічаємо у творі Мері Стюарт «Грозные чары. Полеты над землей», дія якого відбувається на острові Корфу.  А ось книжка Джона Фаулза «Маг» змальовує острів Фраскос  і   таємничу школу майбутніх чародіїв.

Літературні подорожі: книги про Грецію, фото-3Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Їдуть автівками та велосипедами: на цих вихідних відпочивальники вже облюбували «Блакитні озера» під Полтавою (ФОТО, ВІДЕО)
У Полтаві розшукують чоловіка, який вдарив вагітну продавчиню та намагався її пограбувати (ВІДЕО)
У Полтаві на «Хитрому» ринку продають полуницю по 70 грн за кг, домашнє молоко від 20 за літр, а молоду картоплю по 45 гривень
Полтавський блогер Денис Корнєєв, який закликав захопити Київ та знищити владу, вийшов на волю і збирає 400 тисяч серед своїх підписників
Оголошення
live comments feed...