22:30, 13 травня 2023 р.
Надійне джерело
Дрони, роботи та лазери: у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» відзначили День світла (ФОТО)
У суботу, 13 травня, у Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» пройшли виставки, лекції та майстер-класи з нагоди Міжнародного дня світла. Свої розробки продемонстрували як студенти, так і досвідчені науковці та розробники. На святковому заході побували журналісти 0532.ua.
Після урочистих промов, які проходили у дворі навчального закладу, глядачі щільним потоком пройшли всередину, де їх зустрічали волонтери, котрі допомагали зорієнтуватися у просторі, а також студенти та науковці, які презентували свої розробки.
Зокрема, 19-річні Максим та Саша вже три роки створюють безпілотники. За цей час хлопці зробили понад 100 безпілотних летальних апаратів.
«Коли поступив на перший курс, зацікавився квадрокоптерами. Я почав вивчати цю сферу завдяки відео на Ютубі, потім була стипендія у 1200 грн, за яку я купляв запчастини у Китаї», — каже один з хлопців.
З початком вторгнення росії, хлопці почали допомагати Збройним силам з БПЛА. Хлопці розробляють дрони-камікадзе та ударні скиди. Таких вони зробили вже більше 60-ти.
Пан Андрій — викладач з Харкова, працює на кафедрі автоматичних електромеханічних систем. Тут він презентує роботів, каже, що аби зробити такого робота, потрібно вміти програмувати на мові С/С++ для того, щоб вміти налаштувати технічні системи. За його словами, деталі на такий робот коштуватиме близько 1000 грн.
Також він демонструє магнітну платформу, над якою левітує прапорець.
За столиком по сусідству розмістилися викладачі з кафедри інформаційних технологій і систем колісних та гусеничних систем. Чоловіки розповідають, що розробляють електроніку для військової техніки. Крім цього, на 3D принтері вони демонструють, як механічна рука виготовлює деталі.
Але і на другому поверсі дуже багато цікавих «експонатів». В одній з аудиторій представили лазерний гравіювальник, який здатен наносити написи та зображення на твердий метал та м’який пластик.
В іншій аудиторії у цьому ж крилі IT-розробники проєкту Sokil Defence демонструють симулятор протитанкового ракетного комплексу, на якому тренуються українські захисники. Віктор, один з розробників системи, розповідає, що працювали у нафтовидобувній галузі, але з початком широкомасштабної війни до них звернулися про допомогу військові. Їхнім першим симулятором став птрк «Фагот», згодом зробили під РПГ та британський NLAW, зараз планують зробити зразок і для Javelin.
«Ми переходимо до того, що це стає не лише симуляторами, але і допомогою зенітникам, бо ми створюємо віртуальне середовище, де за допомогою радару ми отримуємо координати, наприклад, «шахеду», ми передаємо це на екран, а наш військовий розуміє, де летить ворожий безпілотник, навіть не бачачи його», — розповідає розробник.
Крім презентації, також пройшли лекції та майстер-класи. Відвідувачі вільно переміщувались між трьома поверхами та обирали собі заняття «до смаку».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:21, Сьогодні
10:32, 3 грудня
08:07, 23 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...