17:00, 28 квітня 2023 р.
Надійне джерело
«Після того, як в мій дім потрапила російська ракета, я створив унікальний аромат», - у Полтаві відомий парфумер представив ексклюзивну художню виставку, в якій задіяні 4 органи чуття (ФОТО, ВІДЕО)
Відомий український парфумер, ольфактолог (знавець тенденцій на парфумерному ринку), засновник бренду BZ PARFUMS Богдан Зубченко 27 квітня представив в залі полтавської галереї мистецтв свою незвичну художню виставку «Синестезії ІІІ», яку глядачі можуть не тільки подивитись, але і почути та відчути на дотик і запах. На відкритті унікальної експозиції побували журналісти 0532.ua.
З просторої зали на 2-му поверсі галереї мистецтв доноситься жива класична музика, у виконанні професійного оркестру у складі 3-х скрипалів та віолончелістки. Особливу атмосферу у приміщені створює виконання головної композиції з культового кінофільму початку 90-х «Запах жінки».
На стінах роботи митця розміщені в хронологічному порядку, починаючи з 1988 року, коли Богдан Зубченко тільки робив перші кроки у живописі, по 2023 рік. Біля кожної картини стоять маленькі столи, на них розміщені флакони з парфумами та перевернуті догори великі коньячні бокали, які просочені ароматною рідиною.
Коли глядач підходить до художнього твору, він може не лише споглядати образ, але і відчути його аромат, який художник підібрав окремо для кожної картини, аби максимально занурити людину у свій фантастичний вимір. У ароматичній палітрі майстра — від ніжних трояндових та сандалових ноток до різких запахів диму та навіть шкіри.
«У ароматів є, так звана, "Піраміда розкриття". Є початковий акорд, який триває кілька хвилин, є головний характер аромату, який може тривати кілька годин, і базові ноти, які розкриваються, інколи, навіть через кілька днів. Ось така форма демонстрації парфумерної композиції дозволяє нам відчути все в повній мірі. Саме ця ідея є головною для виставки — спонукати вас відчути той чи інший образ в повній мірі», — пояснює Богдан Зубченко.
Пан Богдан додає, що інколи спочатку створював ароматичні композиції, а згодом доповнював їх живописом, а інколи робив навпаки. За його словами, в деяких його роботах проміжок часу між створенням художньої та ольфакторної (нюхової) композиції сягав кількох років.
«Технічно буває дуже складно втілити те ж саме в запаху, і треба відшукувати певні інгредієнти, матеріали. Сучасний парфумер працює не тільки з ефірними оліями, але і з настоянками, і величезною кількістю духмяних, синтетичних речовин, без яких просто не можливо відтворити всі ті образи, ноти і аромати, які нас оточують в житті», — розповідає митець.
Серед картин, до яких була прикута особлива увага, — Musica Mundana (в перекладі з латині — світова музика), адже ідеєю її створення послужила доволі трагічна подія, пов’язана з російським вторгненням. Богдан Зубченко жив у багатоповерховому будинку в Києві, в який в кінці лютого минулого року влучила ракета окупантів. Тоді кадри понівеченої будівлі облетіли весь світ.
Ця подія надихнула митця на створення артроботи. У центрі тришарового сіро-синього фону картини знаходиться яскрава різнокольорова будівля з морським пейзажем всередині.
«Я хотів показати безмежність просторів. В картині змішуються різні простори і пейзажі, різні відчуття і погода. Все це перетворюється в таку стелу з безлічі українських вікон, де за кожним вікном своє життя і своє світло. В центрі — пейзаж, він нагадує старовинний живопис. Це класична тріада — дві дорослі постаті, які схилилися над морем», — розкриває деталі Зубченко.
Він додає, що ароматичною складовою роботи стало поєднання запаху диму та шкіри, оскільки, пригадує митець, коли він з іншими людьми після обстрілу ховався у підвалі, чув саме ці запахи.
Водночас картини Зубченка можна відчути не лише на запах чи слух, але і на дотик. В самому центрі зали стоїть один з перших художніх творів автора під назвою «Rose Saffron». Цю роботу він виставляв ще на початку 90-х років.
Це кінестетична картина (яку сприймають через дотик) написана фарбою з домішками тинктури (настоянки) справжнього шафрану, який надає картині насичений помаранчевий колір. З нижньої частини витвору мистецтва на нитках звисають три дзвіночки, за задумом Богдана Зубченка, глядач має доторкатися до них під час перегляду.
Виставка «Синестезії ІІІ» триватиме в полтавської галереї мистецтв до 21 травня. В день її закриття Богдан Зубченко проведе відкриту лекцію на тему ольфакторного мистецтва, під час якої в деталях розкаже про тонкощі парфумерної справи.
Нагадаємо, у Полтавському художньому музеї відбулися святкові заходи на честь 104-ї річниці його заснування.
Щоб стежити за актуальними новинами, підписуйтеся на наш Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
10:45
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
10:14, Сьогодні
7
live comments feed...