• Головна
  • Прокуратура більше не наглядатиме за приватним сектором життя
13:08, 6 серпня 2013 р.

Прокуратура більше не наглядатиме за приватним сектором життя

Найважливішою новацією у запропонованому Адміністрацією Президента проекті закону «Про прокуратуру» є зміна самої ідеології роботи відомства, а саме відмова від командно-адміністративного стилю управління та відсутність нагляду за приватним сектором життя.

Так прокоментував проект нового Закону про прокуратуру виданню «Закон і Бізнес» адвокат Святослав Олійник, пише Укрінформ.

«Пріоритетом діяльності прокуратури стане якраз дотримання законів державою та комунальними підприємствами. Відповідно, прокуратура змінить позицію державного наглядача за людьми і приватним сектором життя на позицію наглядача за виконанням закону самою державою. Таким чином, діятиме в інтересах людини, бо сьогодні вона свої зусилля спрямовує на контроль над приватним сектором», – сказав Олійник.

За його словами, якщо закон приймуть у пропонованій редакції, прокуратура не зможе ініціювати перевірки на підприємствах приватної форми власності, навіть не зможе давати доручення органам контролю.

Другою серйозною складовою законопроекту адвокат назвав незалежність прокурорів: фактично пропонується механізм призначення прокурорів на посади, дуже близький до механізму призначення суддів та адвокатів.

«Це нововведення означає, що допущений до роботи прокурор має досить серйозні гарантії процесуальної незалежності. Віднині його буде так само важко звільнити, як і призначити на посаду, – лише через процедуру конкурсу», – пояснив Олійник.

Ще одним важливим аспектом документу він назвав скасування командно-адміністративного стилю керування прокуратурою.

«Прокурор вищого рівня, керівник прокуратури не з адміністративними, а з функціональними дорученнями звертатиметься до підлеглого прокурора в письмовому вигляді. Таким чином, підлеглий прокурор може вимагати письмового доручення від прокурора вищої ланки. Якщо ж він такого звернення не запросив, його дії можуть кваліфікувалися як незаконні, законопроектом передбачається особиста відповідальність за це», – сказав Олійник.

Таким чином, прокуратурі пропонується перейти від принципу командності до принципу законності, резюмував адвокат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
«Торбами викидаємо зіпсовані продукти на смітники»: як у Полтаві мешканці двох будинків через перегорілий кабель "виживали" кілька днів без світла
У Полтаваобленерго надали роз'яснення щодо графіків відключення електроенергії
"Це не життя, а виживання": стало відомо, як електрика потрапляє в регіон і чому без світла залишилися близько 70% споживачів Полтавщини
«Світла має стати більше»: в Україні відремонтували потужний атомний енергоблок
Оголошення
live comments feed...