13:30, 19 квітня 2023 р.
Надійне джерело
У Полтаві батьки учнів вимагають відновити роботу 19-ї школи, проте у закладі досі проживають переселенці, а також немає укриття, без якого в час війни неможливо проводити навчання
18-го квітня у Полтавській міській раді відбувається засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства. Комісія проходить у форматі відеоконференції, в якій депутати присутні у режимі онлайн, а доповідачі знаходяться у кімнаті засідань міської ради.
Під час засідання комісії розглядають петицію №677 Сергія Кузьменка, який закликає «не руйнувати майбутнє наших дітей, позбавляючи їх прав на спілкування та якісну освіту». Створена ним 27 березня петиція за короткий час набрала необхідні 250 голосів.
- На жаль, наші діти тривалий час не можуть очно відвідувати заняття. Це триває від початку війни. Це чинить шкоду соціалізації дітей, їхнім знанням, які вони могли б отримати. Особливо це явище стало явним, коли почалися масові відключення електроенергії, тривалі повітряні тривоги. Фактично діти були позбавлені можливості спілкуватися з педагогами та один з одним. Тому батьки почали турбуватися цим питанням, звертатися до адміністрації школи, звертатися до управління освіти з тим, щоб нам допомогли. Аргументами управління освіти було те, що на сьогодні в нашій школі проживає деяка кількість переміщених осіб. Причому частина з них не бажають покидати приміщення освітнього закладу. Таким чином у міської влади немає важелів для того, щоб передати школу для навчального процесу, - говорить автор петиції Сергій Кузьменко.
За словами директорки Департаменту освіти Полтавської міської ради Жанни Каплоух, у 19-й школі проживає 77 внутрішньо переміщених осіб.
- У цьому закладі освіти створені всі умови для належного проживання людей, які постраждали внаслідок російської агресії, інші приміщення на сьогодні з аналогічними умовами відсутні, в які можна було б заселити переміщених осіб, - пояснює Жанна Каплоух.
Вона також пояснює, що тимчасове проживання переселенців саме в цьому закладі було зумовлено тим, що на початок навчального року школа функціонувала без належного укриття. Як зазначає Жанна Каплоух, облаштування сховищ сьогодні є головною умовою відновлення навчального процесу в закладі освіти. У 19-ій школі є облаштоване укриття лише на 78 осіб. Тобто сьогодні в школі одночасно може перебувати тільки один клас та педагогічні працівники.
- Школи повинні працювати. Рік пройшов війни. Ми всі розуміємо, що йде війна, але за рік нічого нормального не було зроблено для того, щоб школи могли повністю функціонувати! І в цьому, в першу чергу, провина минулого міського голови і нинішнього керівництва міста, в тому числі. Тому що кожного дня цим потрібно займатися, а не говорити, що нам нікуди переселити переміщених осіб! Так, це велика проблема, але є також проблема наших дітей, які не можуть навчатися в школах! - говорить депутат від політичної партії «Слуга народу» Сергій Іващенко.
Із доповіді начальника управління майном комунальної власності міста Наталії Курнакової, стає відомо, що можливостей перемістити внутрішньо переміщених осіб до інших приміщень зараз немає. Однак при виконавчому комітеті Полтавської міської ради ведеться облік громадян, що потребують надання житлового приміщення для проживання з фонду житла.
- Наразі до цього списку входить 344 сім’ї (або 644 особи). Коли збудують будинки, на які були виділені земельні ділянки, житло буде розподілено лише за цією чергою. Тому я пропоную всім переселенцям, які ще не стали на облік при виконавчому комітеті, до нас звернутися. Ми надамо фахову допомогу в підготовці документів і поставимо їх на облік. Крім того, ми ведемо списки осіб, які виявили бажання бути поселеними до модульного містечка, котре буде збудоване до 15 травня цього року. Наразі з 19-ї школи надійшло 35 заяв на 66 осіб, які виявили бажання бути переселеними до модульного містечка, - говорить Наталія Курнакова.
У продовженні обговорення Жанна Каплоух уточнює, що частина дітей із 19-ї школи навчається у іншому закладі, 26-й школі, ще частина зможе навчатися у 28-й. Однак у самій 19-й школі без належного укриття неможливо на сьогоднішній день організувати навчальний процес.
- Частина дітей із 19-ої школи із вересня місяця навчається у 26-й школі. Частина сядуть за парти у 28-ій школі. На жаль, у 19-й школі без облаштування укриття неможливо організовувати навчальний процес. Тільки добудова бомбосховища на території. Поряд є деякі заклади, які орендують приміщення укриттів у інших установах і організаціях. На жаль, в районі 19-ї школи такої можливості немає! – зазначає Жанна Каплоух.
- Ми розуміємо, що для цього потрібен час. І ми готові чекати та допомагати. Тільки прибудова на території, напевно, врятує ситуацію, - резюмує автор петиції Сергій Кузьменко.
Після обговорення депутати за пропозицією голови комісії Маріанни Соліман беруть петицію до відома, а також вирішують виїхати із представниками департаменту освіти до 19-ї школи та провести там зустріч, під час якої іще раз обговорити проблему.
Нагадаємо, у Полтаві пропонують перейменувати вулицю Пушкіна на честь загиблого українського військового Євгена "Малі" Браха. Петицію відповідного змісту також обговорили під час засідання постійної комісії.
Стежте за усіма важливими новинами міста у нашому Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...