• Головна
  • В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки
15:03, 31 березня
Надійне джерело

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки

Минулого року в нашій лікарні відкрили міське урологічне відділення. За цей час адміністрація та лікарі постійно працюють над вдосконаленням його діяльності, розширюють спектр послуг. За сприяння департаменту охорони здоров’я ПМР та ПДМУ в особі ректора В’ячеслава Ждана було придбано високотехнологічне обладнання, що дозволяє освоювати виконувати та найсучасніші оперативні втручання – інформують на Фейсбук сторінці закладу

За ініціативи директора КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР», професора Максима Дудченка днями у лікарні відбувся майстер клас, котрий провели колеги з Харкова - доктор медичних наук Кирило Пархоменко та Максим Супліченко.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-1

В ході майстер класу виконали лапароскопічну резекцію кісти нирки.

Періодичні болі у лівому боці живота та попереку – з такими симптомами до наших лікарів звернувся 45 – річний пацієнт.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-2

В анамнезі чоловік з 2021 року мав виявлену кісту лівої нирки, розмірами 7х8 см. При огляді – на УЗД спостерігався швидкий ріст новоутворення до 12 х11 см, з наявністю декількох порожнин. На виконаному КТ ОЧП з контрастуванням – складна багатокамерна кіста нирки, Bosniak IIF з наявністю перетинок з кальцинатами.

Хворому запропонували лапароскопічну резекцію кісти нирки – мініінвазивну процедуру, котру провели під загальним знеболенням.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-3

Через 4 проколи (по 0,5–1,0 см) через черевну порожнину виконана мобілізація низхідної частини товстого кишечника, отримано доступ в навколонирковий простір, кіста виділена та відсічена від нирки та направлена на обов’язкове патогістологічне дослідження.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-4

Такий вид втручань є комфортним та безпечним для пацієнта. Операція пройшла успішно. Вже наступного дня пацієнт почувався задовільно: не потребував дотримання жодної дієти, нормально харчувався і рухався.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-5

«Відтепер у нашому арсеналі - нове оперативне втручання, котре ми виконали першими серед міських лікарень. Від усього колективу дякуємо команді Кирила Пархоменка. Маємо надію, що наша співпраця продовжиться - а отже, допоможемо більшій кількості людей стати здоровими і покращити якість життя» - наголосив професор Максим Дудченко.

В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-6
В КП «2-а міська лікарня ПМР» освоїли новий вид операцій – резекцію кісти нирки, фото-7

На даний час міське урологічне відділення надає висококваліфіковану допомогу: застосовуємо сучасні мініінвазивні лапароскопічні, пункційні методики, а при необхідності – і класичні відкриті втручання. Бажаємо усім Миру та Здоров’я!

Раніше ми писали: Хірурги другої міської лікарні Полтави освоїли операції на паращитоподібних залозах

У другій міській лікарні Полтави запрацювала проктологічна служба

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#операція #КП "2-а міська клінічна лікарня ПМР" #хірурги
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві пропонують щоранку на екрані біля колишнього кінотеатру Котляревського транслювати фотографії загиблих захисників із міста та області
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...