• Головна
  • Підвищення пенсій в Україні: хто не отримає, а кому перерахують у квітні та липні
15:30, 31 березня
Надійне джерело

Підвищення пенсій в Україні: хто не отримає, а кому перерахують у квітні та липні

Підвищення пенсій в Україні: хто не отримає, а кому перерахують у квітні та липні

З 1 квітня та з 1 липня на українських пенсіонерів чекає перерахунок пенсій і ще одна індексація.

1 березня 2023 року в Україні пройшла індексація пенсій - вона підвищила виплати на 19,7%. Вперше були проіндексовані навіть мінімальні пенсії. Але підвищення отримали не всі пенсіонери і деякі категорії не отримають. Кому не підвищать пенсії в Україні взагалі, а хто отримає доплати з 1 квітня і з 1 липня - в матеріалі УНІАН.

З 1 березня 2023 року в Україні понад 10,5 млн пенсіонерів потрапили під індексацію виплат. Однак пенсії підвищили не всім. Індексація пенсій не торкнулася чотирьох категорій:

працюючих пенсіонерів, які мають невеликий страховий стаж, а розрахунковий розмір їх пенсії менше 2100 гривень; колишніх працівників прокуратури; пенсіонерів, чиї пенсії перевищують максимально встановлений законом розмір (20 930 грн); тих, хто отримує щомісячне довічне грошове утримання (наприклад, судді).

Разом з тим, на деякі категорії пенсіонерів чекає підвищення виплат з 1 квітня і з 1 липня.

Перерахунок та індексація пенсій - це різні поняття:

перерахунок пенсій - роблять, коли змінюється будь-яка з умов, які враховують при нарахуванні пенсії, наприклад, грошове забезпечення або стаж; індексація пенсій - це коригування розміру пенсійної виплати з урахуванням розміру інфляції та зростання середньої заробітної плати за попередні роки.

Так ось, 1 квітня пройде перерахунок пенсій, а 1 липня - індексація.

Кому підвищать пенсії з 1 квітня і з 1 липня

З 1 квітня проведуть перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів - це близько 600 тис українців. Перерахунок буде індивідуальний і автоматичний, додатково звертатися нікуди не потрібно.

Ще одна індексація пенсій в 2023 році пройде 1 липня. Підвищення на 19,7% отримають науковці, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #Україна #розмір #2023
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві пропонують щоранку на екрані біля колишнього кінотеатру Котляревського транслювати фотографії загиблих захисників із міста та області
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...